Przewodnik Katolicki nr 38/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 38/24.09.2023
wydanie z Modlitewnikiem

Punkt spotkania
Ubóstwo, konflikty, pluralizm religijny, kwestie ekologiczne, sytuacja migrantów, relacje między sacrum a profanum: Francja – a szerzej cały region Morza Śródziemnego – stoi obecnie przed poważnymi wyzwaniami. Do takiego kraju przybywa papież Franciszek.

Po co kobiecie jej geniusz?
Przy założeniu, że kobieta i mężczyzna są równi, mają równą godność, pozycję, prawa, szacunek, możliwości, to, kto prezentuje jaki geniusz – czyli w czym jest naprawdę wyjątkowy i wyjątkowy jest jego wkład – zależy od różnicy płci – rozmowa abp. Grzegorzem Rysiem, kardynałem nominatem.

Kierunki kardynała
Kard. Victor Fernandez nie wszędzie ma dobrą prasę. Rozpoczynając pracę jako prefekt Dykasterii Nauki Wiary, jasno definiuje swój kierunek: prawda w Kościele jest niezmienna, dlatego nie musimy się bać jej spotkania ze zmieniającym się światem.

Festiwal obietnic
Po długich tygodniach, podczas których politycy obrzucali się błotem, nadszedł wreszcie czas rywalizacji na programy. Problem w tym, że propozycje przedstawione przez największe ugrupowania są w większości nieprzemyślane i nietrafione.

Nieograniczony dostęp z ograniczonym zaufaniem
30 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Podcastów, jednak każdego dnia miliony użytkowników na świecie korzystają z tej formy konsumpcji różnych treści. Powszechne bycie twórcą treści audio sprawiło, że w jednej przestrzeni tworzą zarówno profesjonaliści, jak i dyletanci.

Każde pokolenie ma swojego Pana Kleksa
Tej jesieni i zimy będziemy mieli w kinach i na platformach streamingowych wysyp nowych filmów nawiązujących do kultowych polskich obrazów. Wśród widzów na razie dominują głosy sceptyków, pytających, po co mierzyć się z legendą Znachora, Samych swoich czy Pana Kleksa.

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”
Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu