Przewodnik Katolicki nr 39/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 39/25.09.2022
wydanie z Modlitewnikiem

 

W „kraju spotkania”
W dniach 14–15 września br. w stolicy Kazachstanu już po raz siódmy odbył się Kongres Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych, w którym uczestniczył również papież Franciszek. Spotkał się z mniejszością katolicką, a wraz z przywódcami innych religii apelował o zaangażowanie na rzecz pokoju. Podkreślił znaczenie kobiet. Wybrzmiał też temat Ukrainy.

 

Oswajanie obcych
– Państwo ma prawo bronić swoich granic – to oczywistość, co do której nikt nie ma wątpliwości. Nie unieważnia to jednak innego ważnego dla naszego kręgu kulturowego aksjomatu: życie człowieka i jego godność są wartością najwyższą – rozmowa z dr. Rafałem Cekierą o budowaniu wspólnej przyszłości z uchodźcami w Polsce.

 

Zostanę jeszcze chwilę
Mogła uciekać, bo zagrożenie ze strony terrorystycznych bojówek w tym regionie Mozambiku było realne od dawna. Ale została, by ochraniać dzieci ze szkoły, gdzie od wielu lat uczyła i karmiła podopiecznych. Siostra Maria de Coppi zginęła 7 września w nocnym ataku na misję, dołączając do rosnącego grona współczesnych męczenników za wiarę.

 

Dogonić koszty życia
W nadchodzących miesiącach szczególnie istotna będzie ochrona dochodów najmniej zarabiających. Na szczęście w przyszłym roku ci zarabiający dosłownie minimalnie dostaną trochę oddechu. Ale tylko na tyle, by utrzymać się zaraz ponad taflą.

 

Koniec Rosji Putina
Oznaki przełomu są już wyraźnie widoczne: to już zapewne ostatnie tygodnie putinowskiego reżimu. Każdy kolejny rząd będzie musiał – chcąc nie chcąc – odciąć się od obecnej agresywnej polityki.

 

Obcokrajowcy we własnym państwie
– Największą barierą istniejącą w naszym społeczeństwie jest bariera komunikowania się. Wyobraźmy sobie, że podczas zagranicznego wyjazdu znaleźliśmy się w szpitalu i nikt nie mówi w naszym języku. Tak wygląda codzienność osób niesłyszących. Oni są obcokrajowcami we własnym państwie – rozmowa z Euniką Lech, prezeską Fundacji Pomocy Osobom Niesłyszącym TON.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu