Przewodnik Katolicki nr 39/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 39/1.10.2023

 

O czym ten synod?
Synodalne zaproszenie papieża Franciszka zdaje się mieć niewiele wspólnego z tematami, z którymi jedziemy na synod. Wiele ważnych kwestii zostało po drodze zapomnianych. Jeśli Kościół ma być synodalny, nie można na to zapomnienie pozwolić.

Kłopot z synodalnością
Internet pozwala każdemu w czasie rzeczywistym nagłaśniać swoją opinię na cały świat, a im większe podziały, tym lepiej dla bojowej, internetowej mentalności. Ofiarą tego pada dyskusja o Synodzie.

Ten Anioł to nie kamerdyner
Rozmawiacie ze swoim Aniołem? Znacie jego imię? Słuchacie go? Pozwalacie, aby prowadził was za rękę po drodze, albo popychał, by ruszyć? – pytał papież Franciszek kilka lat temu we wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. To naprawdę ważne pytania.

Moda na rolnictwo
Rolnicy stanowią coraz mniejszą grupę elektoratu. Na samej wsi z rolnictwa żyje mniej niż 10 proc. mieszkańców. A jednak w 2023 r. to właśnie ono nieoczekiwanie stało się kwestią polityczną.

Argentyna na zakręcie
Skrajna polaryzacja i obawa przed politycznym wykorzystaniem religii przez władzę sprawiają, że po wyborze na Stolicę Piotrową Franciszek nigdy nie odwiedził swojej ojczyzny. Jego planowana do Buenos Aires pielgrzymka na wiosnę 2024 r. stanęła właśnie pod znakiem zapytania.

Mały śmieć, duży problem
W ostatnich latach śmieci wielkogabarytowych jest mniej, ale śmiecimy tzw. drobnicą: butelki, puszki, opakowania po napojach wyrzucane są tam, gdzie wypoczywamy. Drugim miejscem, w którym drobnych śmieci jest bardzo dużo, są dna jezior – rozmowa z Grzegorzem Mikoszą, szefem akcji Sprzątanie Świata – Polska.

Przytulić wewnętrznego biedaka
Każdy z nas w jakimś stopniu został ukształtowany przez doświadczenia swoich przodków, których być może wcale nie znał. W trakcie naszego rozwoju, na różnych etapach życia, oddziałują na nas tak zwane przekazy międzypokoleniowe – między innymi te związane z lękiem przed nędzą.

W lesie na granicy
W żadnym momencie nikt nie mówi o tym, żeby otworzyć granice, bo nie o tym jest Zielona granica. Szlak migracyjny jest pokazany jako manipulacja reżimu Aleksandra Łukaszenki w sposób jasny, bez wątpliwości. Tyle że człowiek tonący w bagnie i wołający pomocy naprawdę o wojnie hybrydowej nie ma pojęcia. On tylko chce przeżyć.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu