Przewodnik Katolicki nr 4/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Przewodnik Katolicki 4/29.01.2023

Wydanie z Modlitewnikiem

 

Życie zakonne w Polsce
Obchodzony 2 lutego Światowy Dzień Życia Konsekrowanego to okazja, by przyjrzeć się zgromadzeniom zakonnym w Polsce. Jak wygląda ich liczebność, jakie są charyzmaty?

Papież w sercu Afryki, Afryka w sercu papieża
Przybywając 31 stycznia do stolicy Demokratycznej Republiki Konga, papież wyląduje w samym sercu wielu afrykańskich problemów. Drugim punktem jego pielgrzymki do Afryki będzie wizyta w Sudanie Południowym.

Katecheza nie tylko dla dzieci
U swych początków Kościół katechizował przede wszystkim dorosłych. Później skupił katechetyczną uwagę na dzieciach i młodzieży. Czy całkiem zapomniał o katechizowaniu dorosłych?

Oczy szerzej otwarte
Dyrektywa Omnibus powinna zwiększyć świadomość klientów. Dzięki niej będziemy trochę mniej bezbronni w relacjach ze sprzedawcami. To kolejny drobny, ale ważny krok w kierunku zwiększania świadomości zakupowej. Miejmy nadzieję, że nie ostatni.

Przemysł zagłady
Większość z ofiar Holokaustu nie ma nawet własnych grobów. Naziści chcieli pamięć o nich dosłownie wymazać z ziemi. Tym bardziej ważny jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W pułapce nienawiści
Nigdy nie mieliśmy się dogadać, nienawiść miała trwać ponad zmiennością epok. „Póki świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem” – tak mawiano w Polsce od pokoleń, ale dopiero lata 1939–1945 zdawały się tę przepowiednię ostatecznie potwierdzać.
Pierwszy artykuł z historycznego cyklu o relacjach polsko-niemieckich.

Praca towarem luksusowym
26 tys. dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną korzysta z warsztatów terapii zajęciowej, których głównym celem jest przygotowanie do podjęcia pracy. Większość z nich nigdy do pracy nie pójdzie.

1863 po staremu
Teatralny patos, na którym zostały wychowane pokolenia Polaków, czy pełna rezygnacji i strachu pustka mazowieckich krajobrazów? W 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego opowiadają o nim malarze na wystawach w Warszawie i Krakowie.

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”
Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

 

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu