Przewodnik Katolicki nr 40/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 40/2.10.2022

 

Właściwy kult Matki Bożej

Matka Boża nie jest boginią i nie składamy Jej ofiar. Jest doskonale wolnym od grzechu człowiekiem, co nie oznacza, że nie rozumie naszych zmagań z pokusami. Nasze trudności z postrzeganiem Jej osoby mogą wynikać z tego, że jest zarówno nam bliska, jak i pełna danego Jej przez Boga majestatu. Jak więc zbudować wobec Niej właściwą relację?

Bogaty w Kościele dla ubogich

Raz po raz można usłyszeć ostrzeżenia, że dobrobyt, a tym bardziej bogactwo, może odciągać człowieka od Boga, od wiary, a nawet od religijności. Tymczasem w ostatnich latach sytuacja materialna wielu polskich katolików znacząco się poprawiła. Co na to Kościół?

Czujni biskupi, mądrzy wierni

Chcemy być pewni, że nikt nas nie zwodzi. To dobrze. Jednak pełna kontrola publikowanych treści w świecie mediów elektronicznych nie jest możliwa. Pozostaje nam formacja dorosłych oraz poczucie odpowiedzialności biskupów za misję, która została im powierzona.

Palce Bożej Opatrzności

Modlitwa do Anioła Stróża ma formę prostego dziecięcego wierszyka i być może dlatego niektórzy myślą, że aniołów stróżów mają tylko małe dzieci. I rzadko proszą swojego anioła o pomoc – rozmowa z s. Anną Mroczek ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.

Firmy chcą oszczędzać, Polacy nie bardzo

Aż 40 proc. polskich przedsiębiorstw wdrożyło już technologie ograniczające zużycie energii, a kolejnych 18 proc. planuje to zrobić w najbliższej przyszłości. Podobnego zapału nie widać w polskich domach. Niestety całkiem prawdopodobne, że i tak zostaniemy do tego zmuszeni – jeśli nie przepisami, to drożyzną. 

Definitywne zerwanie

Kolejny, po Ukrainie, Kościół prawosławny decyduje się na pełną niezależność od patriarchatu moskiewskiego. 8 września niezależność tę zadeklarował parlament Łotwy, ale ta polityczna decyzja jest tylko przyspieszeniem nieuniknionego procesu emancypacji Cerkwi łotewskiej spod wpływów Moskwy.

Rodzicielska multiwitamina

– Jest wiele budujących historii, które można dzieciom przeczytać czy opowiedzieć, a potem z nimi porozmawiać, wysłuchując z uwagą ich wątpliwości czy opinii. Jeśli się z dziećmi i nastolatkami rozmawia poważnie o prawdziwych problemach – w sposób dostosowany do ich wieku i poziomu wiedzy – one to doceniają – rozmowa z Ireną Koźmińską, założycielką Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Oryginał ze Śląska

Jego aktorski styl budził sympatię i motywował do głębokich przemyśleń. Nie da się go jednak zaszufladkować, bo był oryginałem i dzięki swojej bogatej twórczości jako oryginał zostanie z nami na zawsze. Franciszek Pieczka zmarł w wieku 94 lat.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu