Przewodnik Katolicki nr 40/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 40/8.10.2023

 

Prorocy poza systemem
Po co były misje proroków, jaki miały sens, widać dopiero z perspektywy lat. Musieli oni zaufać Bogu i być Mu posłuszni, choć nie rozumieli, po co ani co z tego wyniknie. O ile w Starym Testamencie Bóg wybiera osoby, przez które mówi do narodu wybranego, to w Nowym zsyła Ducha na wszystkich uczniów – rozmowa z biblistą ks. Wojciechem Węgrzyniakiem.

Władza jak krzew cierniowy?
Są sytuacje, w których wydaje się, że lepiej byłoby ludziom, gdyby nie mieli nad sobą żadnej władzy. To jednak złudne wrażenie. Potrzebujemy rządzących. Ale czy zawsze musimy ich słuchać?

Między konsystorzem a konklawe
W drodze powrotnej z Mongolii Franciszek powiedział żartobliwie o swoim możliwym następcy, nazywając go „Janem XXIV”. Warto zastanowić się nad tymi słowami po ostatnim konsystorzu, który wskazuje kierunek, jaki Kościołowi nadaje papież.

Nie płacą, bo nie lubią
Prawie 300 tys. osób w Polsce uchyla się od płacenia alimentów, najczęściej tych na dzieci. Co szczególnie niepokojące, ponad jedna czwarta z nas usprawiedliwia takie zachowania.

Znikająca kadra
Ofert pracy dla nauczycieli wychowania przedszkolnego przybywa. Nie wynika to jednak z otwieranych nowych placówek, ale z braku chętnych do pracy w zawodzie.

Twarze męskiego kryzysu
Przegrywy, incele, redpille – kryzys mężczyzn ma różne nazwy, twarze i przyczyny. Objawia się w postaci agresji słownej i fizycznej, samobójstw, a nawet masakr niewinnych ludzi.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu