Przewodnik Katolicki nr 41/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2022
Ilość stron64
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 41/9.10.2022

 

Na takich samych zasadach

Dawne scenariusze na tworzenie parafii dziś się nie sprawdzają. Nowe sposoby nie oznaczają konformizmu, ale próbę odpowiedzi na znaki czasu. Kluczem do budowania wspólnoty jest odpowiedzialność świeckich, a Kościół budowany od podstaw to Ewangelia i bycie wśród ludzi.

 

Duszpasterstwo „w swoim gronie”

Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że mężczyźni są w Kościele w Polsce duszpastersko zaniedbani. Dziś mnogość skierowanych do nich inicjatyw może zaskakiwać. Rodzi też pytania.

 

Matka ciała i jedności

Od początku Kościoła po piętach zdrowej doktryny depcze pokusa, by popaść w jedną z dwóch skrajności. Starsza z nich potępia to, co materialne, cielesne; nowsza, święcąca sukcesy od XVIII w., przekonuje, że duchowe nie istnieje. Obie są zgodne w jednym: nie da się połączyć harmonijnie tych sfer. A co na ten temat może nam powiedzieć Maria z Nazaretu?

 

Pytania o Baltic Pipe

To jeden z najważniejszych dni w historii Polski po 1989 r. – powiedział prezydent Andrzej Duda w dniu otwarcia gazociągu Baltic Pipe. Inwestycja, dzięki której będziemy pobierać gaz wprost z Norwegii, rzeczywiście ostatecznie uniezależnia nas od Rosji.

 

Nauka krytycznego myślenia

Młodzież często nie odróżnia znajdowanych w internecie rzetelnych danych od manipulacji czy opinii. Właśnie dlatego szczególnie ważne stało się uczenie umiejętności krytycznego myślenia, samodzielnego wnioskowania i umiejętności oceny rzetelności źródeł informacji.

 

Johnny – ksiądz i człowiek

Johnny to nie jest biografia Jana Kaczkowskiego, trudno też, by film podsumował, chociażby w skrócie cały jego dorobek. W tej historii widać, że nie ma sytuacji przegranych – na co wskazuje przypadek księdza Jana, któremu „nie dawano szans od początku”.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu