Przewodnik Katolicki nr 41/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 41/15.10.2023

 

Aggiornamento 2.0
Dubia, łacińskie „wątpliwości”, wystosowane przez piątkę kardynałów do papieża Franciszka, miały narzucić ton Synodowi. Nie udało się, dobrze jednak opisują klimat, w jakim rozpoczyna się jesienna faza Synodu o Synodalności.

Kościół agoniczny
Prorocy zmierzchu, głosiciele kryzysu i adwokaci upadku sączą opowieść, która w nadmiarze zamienia się w truciznę. Jak wśród apokaliptycznego krzyku usłyszeć kojący głos Boga, który z jakiegoś powodu rzucił nas właśnie w ten czas i przestrzeń?

Życie pod ochroną Kościoła
Kościół bardzo mocno zaangażował się w ochronę ludzkiego życia. Nie wszyscy rozumieją, z czego to zaangażowanie wynika. I że nie chodzi o ideologię. „Cywilizacja życia” jest tematem obchodzonego w niedzielę 15 października XXIII Dnia Papieskiego.

O co chodzi kardynałom
Jedni wieszczą upadek Kościoła. Inni widzą rozpoczynającą się schizmę. Dubia, czyli pytania kardynałów i odpowiedzi papieża Franciszka, wzbudziły wiele emocji. Choć dotyczą różnych spraw, ostatecznie prowadzą do kwestii zasadniczej: co czyni człowieka chrześcijaninem?

Zrezygnowani i biedni
Studenckie życie kojarzy się z sielanką i beztroską, ale w rzeczywistości ten okres bywa jednym z trudniejszych w życiu. Szczególnie dla osób studiujących daleko od swojej rodzinnej miejscowości.

Przerwane szczęście
15 października obchodzimy Dziecka Utraconego. Według statystyk w Polsce każdego roku poronienia doświadcza 40 tys. kobiet. Każde poronienie woła o wrażliwość społeczną. Nigdy nie wiemy, która kobieta straciła dziecko we wczesnych etapach jego życia.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu