Przewodnik Katolicki nr 42/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 42/22.20.2023

 

Wojna, Synod i Thomas Merton
Poza zdawkową relacją i analizą kolejnych zdjęć czy wypuszczanych do sieci pod ścisłą kontrolą Watykanu opinii spotkanie synodalne wywołuje wśród obserwatorów bardziej konsternację niż gorącą dyskusję.

Puszka Pandory na polskim YouTube
Tak zwana Pandora Gate to opowieść nie tylko o ciemnych kulisach życia najpopularniejszych polskich twórców internetowych, ale też o upadku i rozumieniu autorytetów przez dzieci i nastolatków, patologizacji treści i coraz trudniejszym nadążaniu rodziców za tym, czym interesują się ich dzieci w internecie.

Grooming, czyli uwodzenie przez internet
Internet daje dziś każdemu możliwość bycia twórcą – ale i kimś, kto narusza społeczne normy. Jak w tej sytuacji budować bezpieczeństwo dzieci i nastolatków w sieci?

Kara za poświęcenie
Ekonomiczną nagrodę Nobla przyznano Amerykance Claudii Goldin, która bada przyczyny powstawania różnic w zarobkach między płciami. Zwraca też uwagę na temat ekonomii związków i rodziny, wyjaśniając czynniki wpływające na nasze decyzje finansowe i pokazując bariery strukturalne, z jakimi musimy się mierzyć.

Czym uwodzi nas pseudopsychologia?
Prawdziwa psychologia nie dostarcza zbyt wielu uniwersalnych, łatwych odpowiedzi na pytania „jak żyć?” czy „jak być szczęśliwym?”. Pseudopsychologia nie ma z tym problemu.

Jedno zdanie o Bogu
Ostatni Nobel z literatury zaskakuje nie tylko pójściem wbrew pewnej poprawności politycznej tej nagrody. Zaskakuje także treść, a nawet forma twórczości Jona Fossego. Norweski pisarz udowadnia, że w świecie zlaicyzowanym, pozornie tylko materialistycznym, jest ogromna potrzeba metafizyki i duchowości.

Tak było!
Figurant to film o tym, jak inwigilowano Karola Wojtyłę. Robert Gliński wykorzystał autentyczne materiały, więc nie mamy tu do czynienia z wybielaniem papieża. Takie były fakty. Z tą różnicą, że służbowych podglądaczy Wojtyły było wtedy w Krakowie wielu, a reżyser połączył ich w jedną, zsyntetyzowaną postać.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu