Przewodnik Katolicki nr 43/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 43/23.10.2022

 

Grożenie Bogiem

Czy chrześcijanin powinien chwalić się swoją satysfakcją z czyjejś śmierci, ciesząc się, że jednego złego człowieka na świecie jest mniej? Jeśli patrząc na wierzących świat nie widzi Jezusa, to znaczy, że wierzący nie wypełniają swojego powołania.

 

Lekcja wciąż nieodrobiona

Dla jednych był powiewem świeżości, w ocenie innych stał się początkiem kryzysu Kościoła. Zwołany 60 lat temu Sobór Watykański II miał przynieść odnowę Kościoła. Czy nadzieje zostały spełnione?

 

Po co Maryja się objawia?

Objawienia Matki Bożej budzą gorące spory. Po jednej stronie mamy osoby, które pytają, po co dodatkowe objawienia, skoro w Chrystusie jest jego pełnia. Po drugiej – ludzi znających słowa przekazane przez Maryję lepiej niż teksty biblijne i to na Jej wypowiedziach opierających swoją wiarę. Co jest pośrodku?

 

Smog na horyzoncie

Jakość powietrza w Polsce w ostatnich latach się poprawiała, jednak zbyt wolno, by smog przestał zbierać śmiertelne żniwo. Nadchodzący kryzys energetyczny może nas cofnąć w tych wysiłkach o kilka lat. Drożejące źródła ciepła mogą skłonić Polaków do spalania niskiej jakości opału albo wręcz śmieci. Za ciepło w domach zapłacimy więc naszym zdrowiem.

 

Bez sekundy zatrzymania

Cechą wyróżniającą TikToka na tle innych aplikacji jest nieprzerwane zalewanie bodźcami. Podobne filmiki, tzw. rolki lub shorty, pojawiły się na Instagramie, Facebooku czy YouTube, jednak tam są tylko kolejną formą, wśród innych mniej dynamicznych. Co dzieje się w głowie twojego dziecka, gdy ogląda TikToka?

 

Zakopiański prorok

Zachwyca nas góralska architektura? Styl zakopiański powstał dzięki zapałowi Stanisława Witkiewicza. Teraz mamy okazję poznać jego bogatą biografię Witkiewicz, ojciec Witkacego.

Dowiemy się z niej, jak wiele trudności musiał pokonać, by przekonać do swoich pomysłów, odkryjemy meandry jego artystycznej osobowości i poznamy skomplikowane życie osobiste.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu