Przewodnik Katolicki nr 43/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 43/29.10.2023
wydanie z Modlitewnikiem

 

(Nie) pamiętam, że umrę
Choć śpiewamy w suplikacjach, by Pan nas zachował od nagłej i niespodziewanej śmierci, zdecydowana większość Polaków chce czegoś dokładnie odwrotnego, a tylko co piąty Polak chce się do śmierci przygotować.

Dlaczego nie umiemy rozmawiać o śmierci?
Śmierć jest tematem, którego poruszenia rozpaczliwie próbujemy uniknąć, co miewa bardzo bolesne konsekwencje. To, że będziemy o śmierci milczeć, nie sprawi, że przestaniemy być śmiertelni. To oswojenie tematu umierania, a nie pełne lęku milczenie może doprowadzić nas do pełniejszego życia.

Składka do kosz(yk)a?
Zwyczaj zbierania składki w czasie liturgii, przez wieki nienaruszalny, coraz częściej wywołuje pytania. Rezygnacja ze zbierania składki, na pierwszy rzut oka uzasadniona w dobie transakcji cyfrowych, niekoniecznie jest najlepszym wyjściem. Pytać trzeba raczej o to, w jaki sposób ją przedefiniować, żeby odzyskała swoje pierwotne znaczenie.

Kobieca twarz synodu
Miejsce i rola kobiety w Kościele to jedno z ważniejszych zagadnień synodu. Często sprowadzany do tematu diakonatu, a nawet możliwości święceń kapłańskich. Co krytykują na synodzie same kobiety.

W poszukiwaniu straconego budżetu
Polska polityka społeczna nie potrzebuje odchudzenia czy wolnorynkowej rewolucji, lecz istotnej korekty: skierowania dodatkowych zasobów do obszarów zaniedbanych, takich jak ochrona zdrowia, edukacja czy mieszkalnictwo.

Genetyczny margines wsparcia
Większość osób cierpiących na rzadkie choroby genetyczne wymaga nieprawdopodobnie intensywnej opieki medycznej i wsparcia w zwykłym funkcjonowaniu każdego dnia, nie tylko ze względu na objawy chorobowe, ale również na towarzyszące chorobie niepełnosprawności – rozmowa z Marią Liburą.

Jagna jako obiekt pożądania

Bardzo atrakcyjna wizualnie nowa ekranizacja Chłopów Władysława Reymonta jest polskim kandydatem do Oscara, choć nie wiadomo jeszcze, czy otrzyma nominację. To film bardziej o kobiecie niż o chłopach. Świat z powieści Reymonta jest tylko tłem do historii o odrzuceniu, wykluczeniu i narodzeniu nowej siły. Może tylko zbyt naiwnej.

 

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”

Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu