Przewodnik Katolicki nr 44/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 44/30.10.2022
WYDANIE Z MODLITEWNIKIEM

 

My, wszyscy święci

Mówienie o „świętym Kościoła” coraz częściej budzi zgorszenie, zwłaszcza w obliczu win i zaniedbań. Ale „być świętym” nie oznacza wcale moralnej doskonałości. Wszyscy ochrzczeni jesteśmy święci: bo należymy do Jezusa. Moralna świętość będzie tylko tego skutkiem, kiedy na Jego miłość odpowiadać będziemy swoją miłością.

 

Na drugą stronę?

– Dopiero w ostatnich wiekach przed narodzeniem Chrystusa, zwłaszcza w Księdze Mądrości, powstałej najpewniej pod koniec I wieku przed Chrystusem, pojawia się idea nieśmiertelności – życia po śmierci oraz rozróżnienia losów zmarłych – rozmowa z br. dr. Pawłem Paszką OFMCap o tym, jak kształtowało się w Biblii rozumienie życia po śmierci.

 

Nie ma życia bez śmierci

Życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy – modlimy się w prefacji za zmarłych. I dodajemy: zasmuca nas nieunikniona konieczność śmierci. Dlaczego wszyscy musimy się z nią zmierzyć?

 

Rozmowy o żałobie

Utrata bliskiej osoby znalazła się na samej górze skali wydarzeń stresowych badaczy i psychologów Holmesa i Rahe’a jako jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Przechodzimy przez nie nawet kilka razy w życiu. Jak to zrobić, by nie stracić swojej siły? Jak wspierać inne osoby w żałobie?

 

O pokój i dialog

Już 3 listopada papież Franciszek odwiedzi Bahrajn – położony na wyspie w Zatoce Perskiej arabski kraj szczycący się tolerancją wobec innych religii i kultur i przychylny tutejszym chrześcijanom. To kontynuacja procesu, którego kulminacyjnym punktem była podróż papieża do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w lutym 2019 r.

 

Złoty pod presją

Polski złoty przeżywa ciężkie chwile. Wojna u naszych granic nie sprzyja polskiej walucie, co niemal bezpośrednio dokłada się do inflacji. Za słabość złotego płacimy więc codziennie w sklepach i na stacjach paliw.

 

Zaangażowany tata potrzebny na cito

– Z przeprowadzonych przeze mnie badań wynika, że wielu ojców ma obawę, że swoim zaangażowaniem w pierwszych latach życia dziecka niejako będą się wpychali między matkę a dziecko. Dlatego tak ważne jest uświadamianie im, że nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie: są niezbędni – rozmowa z Joanną Włodarczyk, socjolożką, autorką raportu „Tata 2022”.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu