Przewodnik Katolicki nr 44/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 44/5.11.2023

Cały ten synod
Za nami pierwsza sesja Synodu o synodalności w Rzymie. Za rok o tej samej porze w Wiecznym Mieście spotkają się ojcowie i matki synodalne. W jakim kierunku w tym czasie pójdzie Kościół?

Uczcie się kochać
Jej głos nie wszystkim się podobał, na pewno jej poglądy były radykalne. Nie można jednak zapominać o jej doświadczeniu. Wanda Półtawska zmarła tuż przed swoimi 102. urodzinami.

Wyraźny spadek
W ciągu zaledwie pięciu lat liczba kandydatów do kapłaństwa zmniejszyła się w Polsce o tysiąc osób. Trendy słabnącej religijności młodego pokolenia wyraźnie widać w statystykach dotyczących alumnów.

Odbudować zaufanie
Dotychczasową formę oddziaływania Kościoła na politykę trzeba zastąpić mozolną pracą u podstaw i formowaniem wiernych świeckich. Niezbędne jest też zbudowanie na nowo relacji zaufania, opartej na wspólnej trosce o los ojczyzny i każdego z jej mieszkańców.

Nie taka straszna dziura
Niedługo po wyborach stan finansów publicznych dramatycznie się pogorszył – przynajmniej według przejmujących władzę polityków dotychczasowej opozycji. Pojawiło się nawet określenie „dziura Morawieckiego”. Informacje o jej wielkości są jednak przesadzone.

Przedwczesna mama, niespodziewany tata
Małoletni rodzice rzadko rozmyślają nad tym, jak pozbyć się ciąży. Rzeczą, nad którą zastanawiają się znacznie częściej, jest to, jak przekazać informację o ciąży rodzicom – rozmowa z Dorotą Napierałą z Fundacji Javani.

Dziecko wobec końców świata
Nie jesteśmy w stanie sprawić, aby informacje o morderstwach, śmiertelnych wypadkach i innych tragediach nie docierały do naszych dzieci, ale spoczywa na nas zadanie odpowiedniego omawiania z nimi wydarzeń, które wstrząsają światem.

Smutek Osagów
Razem z bohaterem najnowszego filmu Martina Scorsese poznajemy historię Osagów, którzy wzbogacili się na złożach ropy. I zła, jakie wyrządzili im trawieni pożądaniem, zazdrością i chciwością biali.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu