Przewodnik Katolicki nr 45/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 45/12.11.2023

Co zrobiliśmy z naszym patriotyzmem
Często mówi się dziś o zaniku poczucia wspólnoty, o wrogich plemionach, na które się podzieliliśmy. Czy lekarstwem na to schorzenie może być patriotyzm à la II RP – z czasów, gdy po 123 latach niewoli Polacy świętowali odzyskanie niepodległości?

Przynależność i poczucie sensu
Niezależnie od tego, jaką przyjmiemy definicję patriotyzmu i który jego „nurt” weźmiemy pod uwagę, istnieje tu wspólny rdzeń: patriotyzm wiąże się z wyjściem poza granice indywidualizmu.

Po co papież leci na COP28
Świat to już nie tylko Europa i Stany Zjednoczone. Także dla Kościoła, którego centrum przesuwa się na Południe. Kontakty papieża ze światem muzułmańskim nie powinny więc dziwić, podobnie jak uczestnictwo w gremiach i konferencjach międzynarodowych, także odbywających się w świecie arabskim.

Między obojętnością a miłością
Jedni uważają ją za wielką wartość, inni widzą w niej poważne zagrożenie. Tolerancja jest jednym z wymogów współczesnego świata. Nie jest sprzeczna z chrześcijaństwem, ale ma ono do zaproponowania coś znacznie więcej.

Zależy jak liczyć
W ostatnich latach płace Polaków rosły, a nierówności spadały. Na zmniejszenie się rozwarstwienia między mniej zarabiającą połową a najzamożniejszymi oraz między kobietami a mężczyznami wciąż musimy jeszcze jednak poczekać.

Ponad milion skrajnych zmęczeń
– Za pieniądze ze świadczenia pielęgnacyjnego nikt by się nie podjął pracy 24 godziny na dobę, bez urlopów, weekendów i wolnych popołudni. Osoby opiekujące się najbliższymi nie mogą negocjować warunków swojego zatrudnienia – rozmowa z Mają Giżycką-Różalską z Fundacji KTOŚ o opiece wytchnieniowej.

Piękno i charyzma
Wciąż jest dla nas ikoną dobroczynności. I chociaż nie uniknęła kontrowersji, to postać Matki Teresy z Kalkuty pozwala znaleźć inspiracje do dobrego i pięknego życia. Na polskich ekranach można już zobaczyć wyprodukowany przez Rycerzy Kolumba dokument Matka Teresa. Nie ma większej miłości.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu