Przewodnik Katolicki nr 46/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki" 46/13.11.2022

 

Nie odchodzą po cichu

Kwestia apostazji pojawia się w obiegu medialnym w Polsce często w związku z deklaracjami znanych osób. Dlaczego nagłaśniają te decyzje? Dlaczego nie odchodzą po cichu?

 

Co zrobić z apostatą?

Współcześni apostaci porzucają Kościół, choć nie wypierają się wiary. To sprawia, że nie wiemy, jak wobec nich się zachować. Zmusza nas to również do przemyślenia na nowo znaczenia chrztu.

 

Kościół jest też nasz

Kościół to nie tylko księża i biskupi, świeccy też mają tu coś do zrobienia. I nie mogą tylko przychodzić po daną usługę, a jeśli im się nie podoba, jak Kościół funkcjonuje, to z niego uciekać – rozmowa z Ewą Poradą o nowym programie duszpasterskim.

 

Na wojnie z cenami

Kryzys kosztów życia rozlewa się na kolejne kraje. Także te, które jeszcze niedawno pokazywane były jako przykłady do naśladowania. Chociaż pogoda nam sprzyja, odsuwając ryzyko czarnego scenariusza, to najbliższe miesiące wciąż będą skłaniać do zaciskania pasa.

 

Depozytariusze Niepodległej

Byli najważniejszymi depozytariuszami niepodległościowych tradycji w czasach, gdy zdawały się one należeć do przeszłości. Dziś staramy się przywrócić o nich pamięć. 12 listopada do Polski sprowadzono szczątki prezydentów RP na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego.

 

Bez gotowych odpowiedzi

Wokół seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną krąży wiele niejasności i niedomówień. Rozmowa o niej będzie pierwszym krokiem do usłyszenia tych, których mierzą się z nią w codzienności.

 

Techniki wpływu społecznego

Przygotowując się na świąteczną gorączkę zakupów lub liczne kuszące nas na co dzień okazje, warto odświeżyć wiedzę na temat różnych technik wpływu społecznego. Ich znajomość może pomóc nam przyjrzeć się, jak spędzamy czas, na co wydajemy pieniądze i przeznaczamy naszą uwagę.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu