Przewodnik Katolicki nr 46/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Przewodnik Katolicki 46/19.11.2023

 

Którędy po synodzie
Synod o synodalności nie miał wprowadzać w Kościele zmian doktrynalnych – i tego nie robi. Jednak już same podane na nim propozycje do dyskusji niosą w sobie potencjał, który miejscami jest rewolucyjny. Synod może realnie zmienić Kościół.

Watykan sam nie zażegna kryzysu klimatycznego
Papież Franciszek leci na COP28, żeby przypomnieć o etycznym aspekcie ekologii, a w papieskiej agendzie znajdzie się przypomnienie, że od odpowiedzi na trwający kryzys klimatyczny zależy przyszłość całej planety – rozmowa z Tebaldo Vinciguerrą z watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Ministranci pilnie potrzebni
Widok księdza odprawiającego Mszę bez asysty choćby jednego ministranta, nawet w niedzielę, przestaje nas dziwić. A jednak nie powinno tak być.

Paradoks „500 plus”
W czasie, gdy liczba osób żyjących ze świadczeń społecznych drastycznie spadła, równocześnie drastycznie wzrosła liczba publicznie wygłaszanych opinii, według których w Polsce ludzie żyją na koszt państwa.

Rzymski odpowiednik „króla Stasia”
Nie był papieżem jednoznacznie złym, ale niewątpliwie najbardziej pechowym. 500-letnia rocznica wyboru Klemensa VII skłania do refleksji.

(Bez)imienne statystyki
W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2023 roku na polskich drogach wydarzyło się 17 290 wypadków. Śmierć poniosło 1 411 osób, a 19 486 zostało rannych. 19 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Bliskim ofiar w zmierzeniu się z traumą pomaga m.in. stowarzyszenie Przejście.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu