Przewodnik Katolicki nr 47/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 47/20.11.20222

 

Powrót Króla

Jezus od kiedy przyszedł na ziemię i zaczął nauczać, nieustannie mówi „jeśli chcesz”. A potem często my jako Kościół idziemy do tych samych ludzi i mówimy im „musisz”. To nie jest wypełnianie na ziemi Jego królowania – rozmowa z o. Lechem Dorobczyńskim OFM o tym, jak rozumieć królewską godność Chrystusa i Jego uczniów, dlaczego nie należy się bać apokalipsy i dlaczego lepiej nie znać daty końca świata.

 

Akcja, która jest potrzebna

W ciągu niespełna dziesięciu lat działania przed II wojną światową Akcja Katolicka w Polsce liczyła 750 tys. osób. Dziś, ponad ćwierć wieku od jej reaktywacji w naszym kraju, skupia ponad 25 tys. członków.

 

Działamy na rzecz pokoju

Po co Kościołowi dyplomacja? Czy Stolica Apostolska angażuje się w politykę oraz jak widzi szanse na pokój w Ukrainie? Rozmowa z abp. Tomaszem Grysą, nuncjuszem i delegatem apostolskim.

 

Dopiero na prawdzie można obudować wiarygodność

W Kościele w Polsce jest coraz więcej ludzi dobrze wyedukowanych, przygotowanych do pracy w obszarze przestępstw seksualnych. Ale wciąż mamy wiele do zrobienia – rozmowa z Ewą Kusz, członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

 

W Europie też rodzą się dzieci

Nie ma podstaw, by twierdzić, że to picie alkoholu przez Polki jest winne niskiej dzietności, skoro panie w krajach o najwyższej dzietności w UE piją zdecydowanie więcej. Przykład Czech i Francji pokazuje za to, że można stworzyć warunki do całkiem wysokiej dzietności także w czasach późnego kapitalizmu i w europejskim kręgu kulturowym.

 

Ukraina pamięta swój Wielki Głód

Najczarniejszą kartą w dotychczasowej historii Ukrainy jest rozpoczęta dokładnie 90 lat temu klęska Wielkiego Głodu. Wszystko wskazuje na to, że było to celowe działanie Stalina mające na celu eksterminację narodu ukraińskiego.

 

Fundamenty pożegnania

Hospicjum wspiera nie tylko chorego, ale i jego rodzinę. Jest to istotne, ponieważ zdarza się, że opiekun jest tak umęczony, że już nie widzi wartości w byciu razem – rozmowa z Agatą Kozyr, założycielką i prezes Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu