Przewodnik Katolicki nr 48/2022 wydanie w formie PDF z modlitewnikiem

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 48/27.11.2022
wydanie z modlitewnikiem "5 minut z Bogiem"

 

Nie ludzie wymyślili Kościół

Kiedy ludzie odchodzą z Kościoła albo choćby udają się na wewnętrzną emigrację – zgorszeni złem, przestępstwami, grzechem – myślą o Kościele tu i teraz. Gniew i bunt kierowane są przeciwko instytucji, reprezentowanej zarówno przez hierarchię, jak i świeckich, czasem również przez media czy polityków. W tym słusznym nieraz gniewie umyka nam świadomość, że Kościół to coś więcej, niż „tu i teraz”.

Zjednoczeni w jednym Ciele

W pierwszym artykule cyklu „Kościół w perspektywie Eucharystii’ o. Dariusz Piórkowski SJ przygląda się Eucharystii jako powtarzanej nieustannie za pomocą słów i znaków katechezie odsłaniającej tajemnicę Kościoła.

Misterium dojrzewania do pełni

Gdy ojcowie soborowi na II Soborze Watykańskim stanęli wobec wyzwania opisania, czym, a właściwie – kim jest Kościół, nie podali jego definicji. Zamiast tego w Konstytucji dogmatycznej o Kościele Lumen gentium znajdziemy m.in. długą listę obrazów biblijnych, opisujących wspólnotę chrześcijan. O nich też będą mówiły kolejne artykuły z cyklu „Kościół w obrazach biblijnych”.

Skradzione Boże Narodzenie

Nie tylko papież Franciszek alarmuje od lat, że święta Bożego Narodzenia stały się świętami konsumpcjonizmu. Być może właśnie stajemy przed szansą ich „odzyskania” w religijnym wymiarze.

Mieszkaniówka nad przepaścią

Małżeństwo z dwójką dzieci i dochodem łącznym 8 tys. zł na rękę może otrzymać 264 tys. złotych kredytu. W dużym mieście trudno za taką kwotę kupić nawet kawalerkę, a co dopiero lokal dla czterech osób.

Osiem miliardów ludzi

Jest nas już osiem miliardów, dwukrotnie więcej niż zaledwie 46 lat wcześniej. Co nie znaczy, że powinniśmy teraz przestać się rozmnażać, by nie obciążać dalej biednej Ziemi. To raczej znaczy, że czas lepiej dzielić się tym, co mamy.

Komentujący egzekutorzy

Wrażliwość i delikatność w komunikacji to nie wyjątkowa kompetencja cechująca nielicznych. To podstawa przyzwoitości. Stygmatyzujące jest przypisywanie parom, które nie mogą mieć dzieci, że one tych dzieci nie chcą mieć, że jest to ich wygodna rzeczywistość. Komentarze „weźcie się do roboty”, „już najwyższy czas” są niedopuszczalne.

Jezus na nowo

Efekty pierwszej wystawy projektu „Namalować katolicyzm od nowa” pokazują, że istnieje pilna potrzeba nowej estetyki chrześcijańskiej. Póki co artyści są zagubieni.

 

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”, grudzień 2022

Modlitewnik został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu