Przewodnik Katolicki nr 48/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 48/3.12.2023

 

Obecny! Jestem w Kościele i w kościele
Odchodzę z Kościoła. Być może słyszymy to coraz częściej. Dlaczego więc ja ciągle w nim jestem? Co znaczy uczestnictwo we wspólnocie Kościoła, do którego przekonuje nas nowy program duszpasterski? Pierwszy artykuł adwentowego cyklu „Przewodnika”.

Nigdy do niego nie doszło
Stwierdzenia nieważności małżeństwa mnożą się w polskich sądach biskupich, ale nie można tego zjawiska traktować na równi z cywilnymi rozwodami. Dotyczą ciągle stosunkowo niewielkiego odsetka rozpadających się związków oraz wynikają z zupełnie innych przyczyn.

Gdy wola nie taka jak trzeba
Żaden sakrament nigdy nie przestanie być ważny. Małżeństwo również. Zdarza się jednak, że Kościół musi orzec, że mimo zewnętrznych pozorów sakrament nigdy nie zaistniał. Być może wielu nie zdaje sobie sprawy, że ich zachowanie wpłynąć może na ważność małżeństwa.

Modlitwa-arcydzieło
Można się spotkać ze zdaniem, że powtarzanie ustalonych formuł modlitwy to „klepanie” tekstów napisanych przez innych ludzi. W tę kategorię wrzucana jest także Modlitwa Pańska. Ojcze nasz to nie tylko modlitwa dana nam przez wcielonego Boga, a więc Syna doskonale znającego Ojca, ale również arcydzieło. I to pod wieloma względami.

Święty Graal sztucznej krwi
Najważniejszym rozwiązaniem, którego potrzebujemy, a którego nie widać na horyzoncie, jest wynalezienie sztucznej krwi. Mimo dziesiątek lat badań i nowych możliwości technologicznych wciąż nie ma substancji, która zastąpiłaby krew – rozmowa z Michałem Sokołowskim o współczesnych wyzwaniach krwiodawstwa.

Nie każdy jest jesieniarą
Depresja sezonowa często bywa mylona z okresową „niemocą”, której wielu z nas doświadcza jesienią lub zimą. Zdarza się, że z powodu niewiedzy i niezrozumienia natury tego zaburzenia okres diagnozy wydłuża się, co powoduje cierpienie u osoby chorej.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu