Przewodnik Katolicki nr 49/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 49/10.12.2023

 

Biorę udział!
Wiernych zaangażowanych jest około osiem procent wśród praktykujących. Czy Polacy są wciąż jeszcze religijni, ale zdecydowanie bierni? Kolejny artykuł adwentowego cyklu „Przewodnika”.

Niemcy idą dalej
W wielu krajach dyskusja nad wnioskami z rzymskiej sesji synodalnej dopiero się rozpocznie. Inaczej jest w Niemczech, gdzie Kościół drogą synodalną podąża od dłuższego czasu. Czy Berlin i Watykan wciąż podążają wspólną drogą?

Naprawia to, co zepsuła Ewa
Wiara w to, że Maryja urodziła się jako ta, która jest w pełnej jedności z Bogiem, była obecna już w pierwszym Kościele. Co ciekawe, doktryna ta przez wierzących była ściśle łączona z nauczaniem o Chrystusie, jako swego rodzaju wniosek z niego i jednocześnie dopowiedzenie.

Bliżej końca kryzysu inflacyjnego
Wygląda na to, że kryzys kosztów życia powoli zmierza do końca, a przynajmniej widać już na horyzoncie lepsze czasy. Wiele będzie jednak zależeć od polityków, gdyż obecna poprawa to również efekt wcześniejszych działań i decyzji politycznych.

Wracamy do naprawiania
Żywot pralek, lodówek, odkurzaczy jest krótki. Zazwyczaj też ich nie naprawiamy, bo się nie opłaca i kupujemy nowe. Unia Europejska chce to zmienić i wprowadzić odpowiednie prawo. Problem w tym, że fachowcy od napraw dawno zamknęli swoje warsztaty.

Blisko do szosy, daleko od świata
Mimo budowy nowych dróg nadal wielu Polaków jest odciętych od świata. Czasami swoboda przemieszczania się zależy od tego, czy po szosie albo po torach jeździ coś, co umożliwiłoby wydostanie się ze wsi lub małego miasteczka.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu