Przewodnik Katolicki nr 5/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 5/5.02.2023

Zbombardowana codzienność
To, co psychicznie najbardziej męczy, to nieoznaczoność przyszłości. Ludzie nie wiedzą, czy gdy rano się obudzą, będą mogli normalnie przygotować śniadanie – rozmowa z o. Jarosławem Krawcem OP o wojennej codzienności mieszkańców Ukrainy.

Nie zawsze są za wysokie
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki – miał napisać w jednym z listów Benjamin Franklin. Zwykle społeczeństwa domagają się obniżenia podatków, niektórzy próbują ich unikać. Są jednak i tacy, którzy proszą, by podatek od ich dochodu podnieść.

Polski katolicyzm ma swoją specyfikę
Naszą mentalność cechuje teatralność, obrzędowość i pobożność. Socjologowie je zwykle lekceważą, bo uważają, że jest to płytkie. Pomijają fakt, że dla wielu ludzi to wystarcza, żeby być wierzącym katolikiem – rozmowa z prof. Zbigniewem Paskiem, kulturoznawcą i religioznawcą.

Dlaczego wielbimy Boga?
Według Pisma Świętego i liturgii w niebie nie będziemy robili nic innego, niż oglądali Boga i chwalili Go bez końca. Ot i całe nasze zajęcie. Tam, gdzie śmierci nie ma, trwa wieczne dziękczynienie. Tam, gdzie jest życie, płynie nieustanne wielbienie. Tam, gdzie jest pełnia, już niczego nie trzeba tworzyć, zmieniać, oczyszczać i przygotowywać.

Renesans Bałtyku
W zeszłym roku polskie morze wróciło do łask. Oczywiście Morze Bałtyckie nigdy nie będzie tak ważne w transporcie morskim jak Atlantyk czy nawet Morze Północne. Nie zmienia to faktu, że może być mocnym punktem naszej gospodarki.

Bezpieczeństwo psychologiczne
Dzięki niemu zespoły rozkwitają, a rodziny mogą przejść przez największy nawet kryzys. Nie jest lekarstwem na wszystko, ale ważnym aspektem, by zbudować dobrze funkcjonujący zespół. Czym jest bezpieczeństwo psychologiczne i jak je budować?

Nazywam się Maryan
…i przeżyłem Holokaust. Dlaczego przeżyłem? – pyta w nakręconym przez siebie filmie Ecce Homo i nie umie odpowiedzieć. Twórczość Maryana nie zamknęła się w ramach doświadczenia Holokaustu, a on nie był tylko świadkiem historii, ale kimś, kto wie, do czego zdolny jest człowiek.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu