Przewodnik Katolicki nr 51/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 51/18.12.2022

 

Kolęda – gotowi na spotkanie?
To dobry czas, żeby mówić o niej zanim jeszcze księża wyruszą do naszych domów. Chodzi przecież o to, by zrozumieć, o co w kolędzie chodzi i nawet w niesprzyjających warunkach próbować przeżyć ją jak najlepiej. Pandemia pokazała, że w tej materii wiele może się zmienić. Czy na lepsze? Jaki w ogóle jest sens kolędy i jak ocalić to, co jest jej istotą?

 

Świętowanie z „innym”
Jedni nie jedzą karpia ani świątecznej kaczki, bo są wege. Drudzy tyle co wystąpili z Kościoła. Jeszcze inni nie wierzą w Boga albo wierzą jakoś inaczej. Wszyscy zasiądą do wigilijnego stołu. O ile w zewnętrznych kwestiach można i czasem trzeba iść na kompromis już podczas przygotowań, warto mieć świadomość, że świętowanie z „innymi” nie oznacza rezygnacji z tego, co w świętach Narodzenia Pańskiego najważniejsze.

 

Rewolucja w prawie karnym
Zmiany w wysokościach kar wprowadza się wtedy, gdy dotychczasowe kary okazują się nieskuteczne, przestępczość rośnie i przez zwiększenie wysokości kar chce się przestępców odstraszyć. Przestępczość w Polsce tymczasem systematycznie maleje.

 

Chińczycy powiedzieli „dość”
Zmęczeni reżimem, który na niewyobrażalną u nas skalę ogranicza ich wolność osobistą w ramach walki z pandemią, Chińczycy powiedzieli „dość” rządowej strategii antypandemicznej. Największe od wielu lat masowe protesty prawdopodobnie zmuszą władze do złagodzenia obostrzeń.

 

Koszt bez miary
Zespół stresu pourazowego, trwałe obrażenia organów wewnętrznych, amputacje – to tylko niektóre cechy codzienności coraz większej liczby Ukraińców, którzy walczyli na wojnie. Pomoc im bynajmniej nie będzie krótkofalowa. Projekt Iron Help ma objąć ponad 350 osób zarówno z Ukrainy, jak i z Polski. Uczestnicy zostaną włączeni do programu treningowego, aby przygotować się do codziennego funkcjonowania z protezą.

 

Kilka sposobów na przytulne Boże Narodzenie
Atmosferę tworzą ludzie, zatem czy warto inwestować w budowanie nastroju poprzez świąteczne dekoracje? Co prawda to nie one są istotą nadchodzących świąt, jednak badania naukowe pokazują, że otoczenie ma wpływ na nasz stan emocjonalny. Może wprowadzać dobrą atmosferę, łagodząc ewentualne konflikty.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu