Przewodnik Katolicki nr 52/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 9,50 zł Regular Price 13,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 52/25.12.2022 – 1.01.2023

wydanie świąteczne +16 stron
z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” na styczeń 2023

 

Prawdziwie BOŻE Narodzenie
Można na Boże Narodzenie spojrzeć najprościej: jak na wzruszającą opowieść o narodzeniu pewnego chłopca. Ta opowieść nie powie nam jednak nic, jeśli znać nie będziemy dalszego ciągu. Pozostanie jednym z wielu mitów. O Bożym Narodzeniu możemy mówić tylko dlatego, że Jezus zmartwychwstał.

Z dala od zgiełku
Bóg nie jest celebrytą i nie zależy mu na widowni fanów, którzy zauroczeni występem będą bić brawo. Przeciwnie. Jeśli ktoś chce te święta przeżyć w perspektywie wiary, powinien wejść w nie tak, jak Bóg wszedł w ten świat – powinien wejść w ciszę.

Szopka i niewygodne pytania
Dzieciątko w żłóbku to skandal, jeden z największych w dziejach. Jeśli nie reagujemy szokiem i niedowierzaniem na taki widok, to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co rozumiemy pod pojęciem „Bóg” i kto/co jest w naszym panteonie bóstw.

Czułość w zastępstwie
Pieszczotliwie nazywane są Tulisiami. W swoim krótkim życiu doświadczyły już traumy opuszczenia, dlatego najlepszym lekarstwem i profilaktyką na przyszłość jest ich przytulanie. Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli z Łodzi powstał sześć lat temu z myślą o dzieciach, które z różnych powodów po przyjściu na świat nie mogą wrócić do domu ze swoją biologiczną mamą.

Dlaczego warto dbać o relacje
Okres świąt Bożego Narodzenia i czas po nim mogą stać się okazją pielęgnowania dobrych relacji czy ich polepszania – nie tylko dla ludzi spędzających święta z rodziną. Jak pokazują badania naukowe, warto to robić, bo dobre relacje z ludźmi są kluczowe dla naszego zdrowia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Wybaczyć niewybaczalne?
Wigilia i opłatek – znak pojednania. Świąteczne rodzinne spotkania – czasem również z tymi, do których żywimy urazę. Warto jednak podjąć wysiłek wejścia w proces przebaczenia, bo to jest dobre dla nas samych. Czym ono tak naprawdę jest, od czego można zacząć i jakie korzyści może nam przynieść?

Bez armii dla pokoju
Papieżowi Pawłowi VI zawdzięczamy, obchodzony co roku 1 stycznia, Światowy Dzień Pokoju i wydawane z tej okazji papieskie orędzia. Kościół katolicki nie ma siły militarnej, jednak od dziesięcioleci zabiega o przywrócenie i zachowanie na świecie pokoju. Czasami bardzo spektakularnie i skutecznie. A czasami bez powodzenia i ze łzami w oczach.

Portret pradziadków
W 2020 r. Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych zainicjował projekt ,,Archiwa Rodzinne Niepodległej” i zaapelował o udostępnienie osobistych dokumentów oraz przekazywanie ich do sieci archiwów państwowych w całej Polsce. Dzięki temu powstała ogólnopolska wystawa, na której można prześledzić losy Polaków, ich zaangażowanie w odrodzenie Polski, ale także codzienne życie rodzin w okresie międzywojennym.

Święta w wersji pop
Jeden z amerykańskich portali wyliczył, że w samym 2022 r. w kinach i na różnych platformach streamingowych pojawiło się ponad 170 premier o tematyce świątecznej. Można łatwo znaleźć winnego – a raczej winną – takiej sytuacji. Jej imię to komercja. Nie da się ukryć, że końcówka roku jest przemyślnie wyreżyserowana, według kryteriów zysków handlowych sklepów i producentów świątecznych artykułów.

 

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”
Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu