Przewodnik Katolicki nr 6/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 6/2023

 

Złoty cielec z Robloxa
Msza w Robloxie nie jest po prostu zgorszeniem czy świadectwem. Jest objawem problemu, z którym za chwilę Kościół będzie musiał się zmierzyć: problemu mitologizacji wiary.

Internet bez ambony
„Nowe media” wprowadziły tzw. model konwersacji. Internet to dialog! Kościół, który do tej zmiany się nie przystosuje, będzie się upierał przy dawnym stylu, wpadnie w kłopoty. Oddali się od niego całe pokolenie młodych – mówi w rozmowie z „Przewodnikiem” prof. Marian Niezgoda.

Między światem rzeczywistym a wirtualnym
Niektórych ze współczesnych rodziców można nazwać technosceptykami, innych – technoentuzjastami. Ani jedni, ani drudzy nie są dobrymi przewodnikami dla dzieci w świecie nowych technologii. Tu potrzebny jest balans – wywiad z dr. Maciejem Dębskim.

O pokój i pojednanie
Pielgrzymkę do Afryki papież zaczął od mocnego apelu do możnych tego świata, by przestali wyzyskiwać afrykańskie bogactwa naturalne. Ale w swojej podróży do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego skupił się na pocieszaniu skrzywdzonych i słuchaniu niewysłuchanych.

Dopóki jesteśmy w drodze
Popatrzmy na siebie i zapytajmy, czy to nie nasze słowa i postawy są powodem podziałów? Pan nie mówi: „Czekaj, aż twój przeciwnik zrozumie swój błąd i się z tobą pogodzi”. On wskazuje „Szybko się pogódź z przeciwnikiem” – pisze bp Damian Muskus OFM.

Most między niebem a ziemią
Wszystkie modlitwy podczas Eucharystii skierowane są do Ojca. Ale na końcu naszych próśb, dziękczynienia lub uwielbienia celebrans dodaje: „Przez Chrystusa, Pana naszego”. To nie jest liturgiczny ozdobnik, rodzaj pobożnego zaokrąglenia. Bez tego dodatku nasze modlitwy trafiałyby w próżnię i były nieskuteczne.

Kontrowersyjne dotacje
Przestajemy być wspólnotą. A na pewno nie jesteśmy w stanie zaproponować polskiej wspólnocie czytelnych reguł przyzwoitości – komentarz Piotra Zaremby.

Czy warto zawsze mówić prawdę
„Prawda jak sól – bez niej źle. Za dużo – też niedobrze” – mądrości ludowe czasem opisują mówienie prawdy jako coś nie do końca korzystnego. Jak to więc jest z tą prawdomównością – czy należy być zawsze uczciwym, czy czasem lepiej jest troszeczkę owinąć w bawełnę?

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu