Przewodnik Katolicki nr 7/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 7/19.02.2023

 

Nie jestem perpetuum mobile
Ani biskup, ani prezbiter, ani żaden świecki katolik nie jest perpetuum mobile, które nigdy się nie zatnie. Żaden człowiek wierzący nie będzie wiecznie młody, zdrowy i sprawny. Depresja jest poważną chorobą, a nie brakiem wiary – rozmowa z bp. Edwardem Dajczakiem.

Człowiek, a nie rola do spełnienia
Życie zakonne niekiedy powiela wypaczony ideał, w którym nadrzędną wartością jest rozwój duchowy, pomijając czy zaniedbując inne sfery życia. Wyrasta to z filozofii dualizmu, która zakłada, że istnieje w człowieku tylko ciało i duch – i tylko duch jest ważny –rozmowa z psycholog Agnieszką Fortuną RSCJ.

Przedpoście. Karnawał walczy z postem?
Ostatnie dni karnawału kojarzą się ze szczególnie intensywnym objadaniem i wzmożoną zabawą. Jakby karnawał usiłował nie dopuścić do postu. Czy post jest ważniejszy od radości życia?

Emerytur pod palmami nie będzie
Nieoczekiwanie na początku roku powrócił temat wieku emerytalnego w Polsce. Tradycyjnie nie jako poważna dyskusja, lecz okazja do wzajemnego obrzucania się oskarżeniami. Wielka szkoda, bo ten kluczowy obszar zadań państwa zasługuje na większą uwagę.

Jak Kopernik zburzył świat
550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika to znakomita okazja, aby przypomnieć sobie sylwetkę wybitnego astronoma. A to postać na wskroś tajemnicza – w przeciwieństwie do wielu innych swojej epoki nie pozostawił pamiętników i licznych listów.

Zniszczone dziedzictwo
Obszar dotknięty trzęsieniem ziemi rozciąga się na ponad 300 kilometrów: od tureckiego Diyarbakir po syryjskie miasto Hama. To tereny starożytnego Bliskiego Wschodu, uważane za kolebkę naszej cywilizacji, bogate w najcenniejsze zabytki.

Wydarzyło się w Castel Gandolfo
Papież Franciszek, który już na początku swojego pontyfikatu otworzył Castel Gandolfo dla zwiedzających, teraz zlecił przebudować letnią rezydencję papieską na centrum edukacji ekologicznej i rolnictwa, które nazwane zostanie „Borgo Laudato si”.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu