Przewodnik Katolicki nr 8/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 8/26.02.2023

Wydanie z Modlitewnikiem

 

Nadzieja mimo wszystko
Kohelet dostrzegał marność świata, ale szukał nadziei. Św. Ignacy widział zależność między strapieniem a pocieszeniem. Jak nie stracić ducha pośród codziennych problemów?

W poszukiwaniu utraconej nadziei
Każdy ma w swoim życiu takie momenty, gdy wchodzi w ciemność. Gdy niczego nie czuje, nie potrafi się modlić, nie ma już siły dłużej się zmagać, walczyć, a nawet wierzyć.

Nie pośćcie tak, jak dziś
Z jednej strony niezbyt rozumiany jako akt religijny lub traktowany przede wszystkim w kategoriach formalnych i dyscyplinarnych. Z drugiej utożsamiany z dietą lub „zdrowotną” głodówką. Czym jest dziś dla katolika post?

Jestem doulą Kościoła
W Kościele w Polsce widzimy falę odejść, do tego wiele par rezygnuje z chrzczenia dzieci w myśl zasady: „Jak podrośnie, to samo wybierze”. Dlatego coraz istotniejszy staje się katechumenat, któremu poświęcamy w Wielkim Poście cykl artykułów.

Spadek inflacji na horyzoncie
Wiosna powinna przynieść uspokojenie sytuacji w gospodarce. Oczywiście nie oznacza to, że ceny zaczną spadać. Po prostu będą rosnąć wyraźnie wolniej. Ale niektóre produkty faktycznie mogą stać się tańsze. Dotyczy to szczególnie żywności.

Nie poddamy się!
Ukraina pokazała, że jest silna ludźmi, którzy chcą bronić swojej ojczyzny i wierzą w jej przyszłość. Jednak skala zniszczeń jest tak ogromna, że część z tych, którzy uciekli przed wojną, może nie wrócić do kraju. Co dziś mówią bohaterowie reportaży, które pojawiły się na naszych łamach zaraz po wybuchu wojny?

Nie wiedziałam, że to tak będzie
Czy zastanawiamy się jeszcze nad przenikającą całą naszą kulturę seksualizacją? I nad tym, jak przekaz przedstawiający seks w sposób oderwany od rzeczywistości wpływa na nasze nastoletnie dzieci?

Jak się masz, Kenio?
Miesiąc to wystarczająco dużo czasu, by poczuć atmosferę tego kraju. Zobaczyłam świat inny niż widziany z hotelowych okien. Tak więc moje obrazy miały szansę powiedzieć coś więcej o życiu napotkanego przeze mnie człowieka.


Modlitewnik „5 minut z Bogiem”
Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu