Przewodnik Katolicki nr 9/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 9/5.03.2023

 

Prawda w katechizmach
Toczący się właśnie spór o sześć głównych prawd wiary, w tym przede wszystkim o Boga, „który za dobro wynagradza, a za złe karze” jest rzeczą doskonałą. Takich sporów nie trzeba się bać ani ich unikać. Dociekanie tego, kim jest Bóg sam w sobie, ale przede wszystkim – kim jest dla nas, z pewnością jest lepsze od obojętności na sprawy Boga.

Jak deszcz z nieba
Boża sprawiedliwość to coś więcej niż zadośćuczynienie prawu, przywrócenie naruszonego porządku, potwierdzenie dobra istniejącego we wszechświecie. Dopóki nie pojmiemy, że podstawą Bożej sprawiedliwości i zbawienia jest On sam, a nie nasze „dobre uczynki”, niczego nie zrozumiemy z krzyża.

Pokuta. Więcej niż dziesiątka różańca
Był w dziejach Kościoła czas, gdy pokuta miała charakter publiczny i bywała bardzo surowa. Dziś niejednokrotnie nabiera charakteru tak symbolicznego, że zapominamy, jaki jest jej sens i cel. Punktem wyjścia pokuty jest świadomość grzechu i pragnienie uwolnienia się od niego. W pokucie odwróceniu się „od” grzechu towarzyszy pozytywne skierowanie się „ku” Bogu.

Z ideologicznym zapałem
Racjonalna reforma masowej konsumpcji niekoniecznie musi być czymś złym. Jeśli zostanie przeprowadzona w sensowny i sprawiedliwy sposób, to standard życia wzrośnie, a nie spadnie. Faktem jest jednak, że niektóre postulaty z raportu C40 sensowne nie były.

Czas na przemyślaną integrację
Godzien podziwu zryw polskiej solidarności z uchodźcami z Ukrainy musi przerodzić się w polską szkołę pomagania. Ważne, by skorzystać z dobrych praktyk i wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów, ponieważ potrzebujemy kolejnych, długofalowych działań.

Spersonalizowana zmiana
Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie wartości stoją za motywacją do zmiany, gdyż to one będą kierunkowskazem. Ta diagnoza powoli kobiecie zdać sobie sprawę, skąd ma czerpać siłę – rozmowa z Karoliną Daniluk o tym, jak rozpoznać potrzebę zmiany i jak wcielać ją w życie.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu