Schronienie i siła. Odkryj z Biblią nowe źródła swojej siły

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron176
Rok wydania2021
ISBN978-83-8065-470-9
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha
Oprawazintegrowana

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 25,50 zł Regular Price 29,90 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Spotkałem prawdziwego anioła” – mówią mi czasem ludzie, którym towarzyszę w czasie kryzysu. Przychodzą im do głowy konkretne osoby, które im pomogły, które są z nimi w przeciwnościach losu. Są one pośrednikami siły do życia, ściągają niebo na ziemię i otwierają oczy na to, co w górze. Dzięki nim kręte drogi zamieniają się w proste.
Za jedną z najpiękniejszych i najwyrazistszych biblijnych historii o aniołach uważam Księgę Tobiasza. Odkryłem ją w trudnym okresie życia jako księgę mądrości życia dla mnie – zarówno jako osoby korzystającego z pomocy, jak i pomagającej innym. W przezwyciężeniu kryzysu pomagają w niej wiara i optymizm. Doświadczenia biblijnego bohatera dają mi oparcie – wewnętrznie rozdarty, odkrywam słowa otuchy, moja skarga staje się modlitwą, uaktywnia się moja wewnętrzna siła. To, co robię, nabiera sensu i czuję, że nie jestem sam. W schronieniu się u Boga i nabraniu nowej wewnętrznej siły uwidacznia się odporność wewnętrzna, zwana przez psychologów rezyliencją. Chciałbym, abyś odkrył te źródła siły dzięki poradom psychologicznym, doświadczeniom zapisanym w Piśmie Świętym i praktycznym sugestiom dotyczącym codziennego życia, choć niekiedy będzie to wymagało żmudnej pracy.
Peter Abel

Dlaczego warto kupić tę książkę?

*Książka jest znakomitym narzędziem do wykształcenia w sobie umiejętności budowania siły wewnętrznej w oparciu o Biblię.
* Na podstawie Księgi Tobiasza (ale nie tylko) autor wypracował cały zestaw przeróżnych ćwiczeń duchowych, które pomagają nazwać problem, jaki nas spotyka, przeanalizować go i znaleźć odpowiednie rozwiązanie, czerpiąc z mądrości Biblii.
* Niezwykle podnosząca na duchu, wzmacniająca, budująca nasz dobrostan psychiczny i emocjonalny książka, dla każdej osoby w strapieniu, w potrzebie, ku pokrzepieniu serca.
 
Nota o autorze:
 
Peter Abel jest doktorem teologii i diakonem. Pracuje jako duszpasterz w diecezji Hildesheim i posiada bogate doświadczenie w poradnictwie psychologicznym, kształceniu i formacji liderów wspólnot kościelnych oraz prowadzeniu sesji i rekolekcji. Przez wiele lat zajmował kierownicze stanowiska w różnych strukturach kościelnych.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?

Wstęp

I Czym jest rezyliencja?
Jak nauczyć się dobrze żyć?
Rezyliencja jako postawa życiowa
Czynniki ochronne I – postawy wewnętrznej siły
Czynniki ochronne II – na zagrożenia i skutki uboczne

II Rezyliencja i wiara
Wiara umacnia
Modlitwa skargi
Wewnętrzna przemiana
Wdzięczność za uzdrowienie

III Rezyliencja jako szkoła życia
Stwórz sobie przestrzeń do życia
Wypocznij, ale porządnie!
Dostrzeż swoje ciało
Odnajdź spokój
Żyj czujnie
W dialogu ze swoją duszą
Naucz się żyć z emocjami
Miej dla siebie empatię
Jak sobie radzić z życiowymi „dogmatami”?
Czy nie żyjesz urazą?
Przebaczenie
Zostaw to za sobą i idź naprzód
Zatroszcz się o siebie
Naucz się przyjmować nowe perspektywy
Wykorzystaj swoje mocne strony
Doceniaj dobre relacje
Poszerz sieć swoich kontaktów
Działaj z optymizmem
Życiowe wartości
Nadawaj życiu sens
Bądź wdzięczny

Pozytywne nastawienie do życia
Historia Tobita i Tobiasza uczy nas, że Bóg towarzyszy tym, którzy Mu ufają, aż do szczęśliwego końca. Cierpienie zostaje przezwyciężone. Wędrówka kończy się pieśnią uwielbienia Tobita, jego wielkim dziękczynieniem. Tobit wie, że nie może go spotkać nic złego, bo za każdym razem interweniuje w jego życiu Bóg. Plan Boży, początkowo niezrozumiały, okazuje się zbawienny, dlatego Tobit wysławia Boga z głębi serca. W jego sercu dokonuje się fundamentalna przemiana – zwrot ku Bogu:
A kiedy nawrócicie się do Niego całym sercem i z całej duszy [siły życia – przyp. aut.], aby postępować przed Nim w prawdzie, wtedy On zwróci się do was i już nigdy nie zakryje oblicza swego przed wami (Tb 13,6).


Doświadczenie osiągnięcia szczęścia w życiu umożliwia mu nawrócenie dwojakiego typu. Jeżeli człowiek całkowicie, sercem i duszą zwraca się do Boga, Bóg okazuje mu swoją dobroć i miłosierdzie, obdarza go swoim błogosławieństwem i okazuje mu swoje oblicze. Wtedy Bóg jest blisko. Spełnia się nadzieja Tobita na odzyskanie domu, pokój i poczucie bezpieczeństwa, jego ufna wiara w to, że Bóg i człowiek mogą odnaleźć drogę do siebie. Dlatego życie jest dobre.

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu