Trzymając w ręku krzyż, wyd. II zmienione i poprawione

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
ISBN978-83-8065-519-5
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha
Oprawabroszura

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 16,90 zł Regular Price 19,90 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Trzymając w ręku krzyż, to wyjątkowy modlitewnik, w którym autor skupia się na ostatnich siedmiu zdaniach wypowiedzianych przez umierającego Syna Bożego. To słowa, które pozwalają poznać Jego testament, ponieważ zawierają wszystko, co mieści się w życiu i śmierci Chrystusa.

Dodatkowym atutem Modlitewnika jest drewniany krzyż, wyprofilowany tak, by dopasował się do kształtu dłoni. Dzięki temu można nie tylko połączyć się w modlitwie z cierpiącymi, ale także słuchać Jezusa, który mówi z krzyża. Niewygodny krzyż pozwala jeszcze bardziej zbliżyć się do Syna Bożego.


***
Trzeba raz po raz zdjąć te nasze krzyże, zwłaszcza w okresie wielkiego postu, kiedy Kościół w sposób szczególny poprzez liturgię i słowo Boże kieruje nasze myśli w stronę Syna Bożego. Ale nie tylko. Weź krzyż do ręki także wtedy, kiedy przychodzi on nie w znaku, ale w rzeczywistości, kiedy trzeba go naprawdę dźwigać. I pewnie chciałoby się czegoś uchwycić, nabrać pewności i siły. Proszę, weź do ręki ten właśnie krzyż i dalej idź… z Jezusem. (ze wstępu)

Fragment recenzji Sztukateria.pl:
"Trzymając w ręku krzyż" to publikacja dla osób, które pragną pogłębiać swoją relację z Bogiem. To książka dla osób, dla których wiara jest ważna, które żyją religią i czerpią radość z modlitwy. Dzięki zawartym tutaj słowom osoby te zyskują okazję do rozważań religijnych, spojrzenia na słowa Jezusa w nowym kontekście i pochylenia się nad swoim życiem. Dzięki niewielkiemu wymiarowi książeczkę można łatwo zabrać ze sobą na przykład do kościoła. Jest to tytuł, który zwraca nasze spojrzenie na krzyż i zachęca do tego, aby zrozumieć go, docenić i jeszcze bardziej szanować.

Autor książki snuje swoje rozważania w bardzo przystępny sposób. Tekst przepełniony jest spokojem i głęboką wiarą, zachęca do tego, aby trwać w ciszy i modlitwie. Jest to doskonała publikacja do kupienia dla siebie lub podarowania w prezencie. Przydatny jest również zamieszczony na końcu spis kilku książek, z których korzystał autor przygotowując swoje rozważania. To dodatkowa zachęta do sięgnięcia po literaturę religijną i rozwijania tematu zasygnalizowanego w tej krótkiej książce.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu