Pakiet książek księdza Adama Adamskiego
Obwoluta | Bez obwoluty |
---|---|
TYP | Książka |
Wydawca | Wydawnictwo Świętego Wojciecha |
Oprawa | miękka ze skrzydełkami |
Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni
- Bezpieczne płatności
- 14 dni na zwrot
- Dostawa już od 9.99 PLN
Pakiet książek COR Adama Adamskiego
Czy historia lubi się powtarzać, a człowiek w obliczu miary wszechrzeczy zna prawdę o dobru i poznał znaczenie tajemnicy, która została mu zdradzona i ją rozumie?
Usystematyzowaną próbą odpowiedzi na te relfeksyjne pytania jest zestaw książek Adama Adamskiego COr – kapłana Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu, prefekta Domu Formacyjnego w Poznaniu, duszpasterza nauczycieli akademickich archidiecezji poznańskiej, rekolekcjonisty, wykładowcy filozofii na Wydziale Teologicznym UAM i w Seminarium Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
Człowiek nie jest miarą wszechrzeczy
Jedni mówią, że historia lubi się powtarzać. Inni, że jest nauczycielką życia. Jak jest naprawdę? Czy wydarzenia zataczają koło, czy też nic dwa razy się nie zdarza? Czy ludzie potrafią wyciągać wnioski z nieszczęść, które sami powodują?
Autor w merytoryczny, a zarazem ciekawy sposób opowiada o czasach, w których żyli kolejno Sokrates, św. Filip Neri i św. Jan Paweł II. Na przykładzie ich losów dowiadujemy się, że zawsze, kiedy człowiek poczuł się miarą wszechrzeczy, dochodziło do czegoś, co sprowadzało go na ziemię. Zależności opisane w tej książce mogą okazać się istotne także w XXI wieku, kiedy coraz trudniej interpretuje się nam zdarzenia współczesne.
Prawda o Dobru
PRAWDA i DOBRO nie dotyczą jedynie abstrakcyjnych, oderwanych od życia pojęć. Przecież od tego, jak je rozumiemy, zależą nasze życiowe postawy, a w konsekwencji – kształt świata, w którym żyjemy.
„Łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać – nie”. To słowa Świętego Pawła z Listu do Rzymian. Co miał na myśli Apostoł Narodów? Zniechęcenie? Lenistwo? Otóż tam, gdzie brakuje dobra, nie chodzi jedynie o brak dobrej woli – aby móc bowiem czynić dobrze, trzeba najpierw owo dobro poznać i zrozumieć.
Współczesny świat mówi nam raz po raz, że obiektywna prawda nie istnieje. W konsekwencji często popycha się nas do ulegania czemuś, co jest dobre jedynie pozornie. Dlatego konieczne jest nieustanne rozeznawanie, co naprawdę jest dobre, a co złe. Ostatecznie chodzi więc o poszukiwanie PRAWDY o DOBRU.
Zdradzona tajemnica
Ksiądz Adam Adamski podkreśla, że TAJEMNICA nie oznacza wyłącznie ukrytej wiedzy dostępnej nielicznym, ale odnosi się także do rzeczywistości, która wykracza poza możliwości poznawcze człowieka.
Autor zaprasza do refleksji nad TAJEMNICĄ jako istotnym, a zarazem często lekceważonym elementem ludzkiego doświadczenia. Rekonstruuje jej rozumienie na przestrzeni wieków (od starożytnosci, przez pierwsze wieki chrześcijaństwa, myśl scholastyczną, oświecenie, aż po współczesność).
I zostawia nam optymistyczne przesłanie: TAJEMNICA nie jest przeszkodą, ale szansą na pogłębienie relacji z Bogiem i zrozumienie własnego miejsca w kosmosie