WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Rita z Cascii. Życie świętej od róż

Zbigniew Sobolewski

Liczba stron:
216
Wymiary:
240x210
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7971-110-9
Rok wydania:
2014
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Jedność
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Pełen pięknych fotografii, starannie wydany album zaprasza czytelników do miejsc związanych ze św. Ritą z Cascii – zatem tam, gdzie znajdują się liczne ślady obecności świętej od róż, a ponadto obiekty będące przejawem jej kultu rozpowszechnionego współcześnie już na całym świecie.Także w Polsce ta patronka rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, opiekunka ludzi zrozpaczonych i zdesperowanych ma rosnące grono czcicieli. Coraz więcej osób pragnie poznać niezwykłą historię żyjącej na przełomie XIV i XV w. kobiety – skromnej dziewczyny, żony, matki, wdowy, zakonnicy i mistyczki – będącej wzorem chrześcijańskiej postawy, której heroiczna miłość do Chrystusa i wybaczająca miłość do bliźniego zapewniły drogę na ołtarze. Niniejsze opracowanie ukazuje życie i charyzmat św. Rity. Prowadzi również do wielu miejsc, gdzie pielgrzymują i gromadzą się wierni pociągnięci jej przykładem i poszukujący jej wstawiennictwa u Boga.Ks. prał. dr Zbigniew Sobolewski, absolwent Wydziału Teologii Moralnej Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie, adiunkt UKSW i wykładowca teologii moralnej w WSD w Siedlcach. Autor licznych książek i artykułów z teologii moralnej i duchowości. W wydawnictwie „Jedność” opublikował wraz z ks. M. Matusiakiem Modlitewnik czcicieli św. Rity (Kielce 2014). Odbiorcy:- szerokie grono czytelników pragnących poznać osobę, życie i przesłanie św. Rity - duszpasterze rozwijający kult mistyczki i stygmatyczki z Cascii, nazwanej „drogocenną perłą Umbrii”.Dlaczego warto przeczytać tę książkę?- publikacja przedstawia dokładny życiorys św. Rity, przybliża jej orędzie, drogę na ołtarze, a także rozwój kultu od jego centrum w Cascii ze wspaniałą bazyliką, w której znajduje się kryształowy sarkofag świętej, oraz klasztorem, gdzie mistyczka spędziła czterdzieści lat swego życia, po rozsiane w wielu krajach ośrodki skupiające jej czcicieli - stanowi niezwykłą, również duchową oraz artystyczną (reprodukcje dzieł sztuki ukazujących św. Ritę), pielgrzymkę śladami orędowniczki w sprawach beznadziejnych- zawiera piękne fotografie dokumentujące miejsca i pamiątki związane ze świętą, której symbolem jest róża ze względu na piękno kwiatu, ujmujący zapach, ale i ciernie.

11
Nowe Towar niedostępny 9788379711109 25,74
CENA DETALICZNA39,90 zł
NASZA
CENA
25,74

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 1
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
1

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Joanna

Opinia z dnia: 26.05.16r

Przykro mi, że muszę podzielić się bardzo negatywną opinią, ale niestety uzasadnioną. Książkę kupiłam na imieniny małej Rity. Sama byłam jej bardzo ciekawa, skoro miał to być "pełen pięknych fotografii starannie wydany album". Jedyną piękną, staranną stroną jest okładka, która rzeczywiście jest dobrze wydana. W środku bardzo kiepskiej jakości reprodukcje fotografii, jakby z lat '80 i '90. Jakość (rozdzielczość) daleka od zadowalającej. Mógłby to być reprint sprzed 20 lat. Teraz nie powinno się już drukować takich książek. Przykre, bo Cascia to piękne miejsce, a sama święta niezwykła. Album na pewno tego nie oddaje. Niestety, nie polecam.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Salvatore Garofalo

KSIĄŻKA

29,90 zł

16,52 zł

Małgorzata Skowrońska, ks.Robert Nęcek, Agnieszka Skórzewska

KSIĄŻKA

34,90 zł

24,08 zł
Adwokat
Adwokat

Best
seller

-50%

Randy Singer

KSIĄŻKA

39,90 zł

19,95 zł
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję