WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Matko, która nas znasz Rozważania na nabożeństwa majowe i fatimskie

ks. Wojciech Kućko

Liczba stron:
151
Oprawa:
broszurowa
ISBN:
9788365397560
Rok wydania:
2017
Wydanie:
Wyd. I
Wydawnictwo:
Płock
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Publikacja została przygotowana jako pomoc do lepszego przeżycia nabożeństw majowych, odprawianych zarówno w kościołach, jak i przy figurach przydrożnych i kapliczkach.

W jej pierwszej części znajdują się pomoce liturgiczne: (1) porządek nabożeństwa majowego w kościele, śpiewanego tradycyjnie przed Najświętszym Sakramentem w monstrancji (tekst „Litanii loretańskiej” i innych modlitw, sugestie doboru pieśni na każdy dzień maja), (2) porządek nabożeństwa majowego przy figurze oraz (3) nuty i teksty pieśni fatimskich.

Główna część książki to trzydzieści jeden rozważań na każdy dzień miesiąca maja, napisanych przez księży diecezji płockiej: ks. Pawła Czarneckiego, ks. Michała Fordubińskiego, ks. Łukasza Gacha, ks. Andrzeja Janickiego, ks. Wojciecha Kućko, ks. Dariusza Malczyka, ks. Jacka Prusińskiego, ks. Pawła Rokickiego, ks. Krzysztofa Rucińskiego, ks. Marcina Sadowskiego, ks. Marka Wilczewskiego i ks. Grzegorza Zakrzewskiego. 

W tekście pierwszego rozważania znaleźć można uzasadnienie podziału treści: „W tym roku przypada wiele ważnych rocznic maryjnych, które będziemy wspominali podczas naszych ‘majówek’. Trzysta lat temu, 8 września 1717 r., bp chełmski Krzysztof Szembek, nałożył na jasnogórską ikonę Maryi papieskie korony. Była to pierwsza koronacja wizerunku Matki Boskiej z Dzieciątkiem na ziemiach polskich, a jednocześnie pierwsza poza Rzymem. (…) Maryja Jasnogórska będzie towarzyszyła naszym rozważaniom od 2 do 11 maja. Druga, równie ważna rocznica, to 100-lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie. (…) Razem z fatimskimi pastuszkami: Franciszkiem, Hiacyntą i Łucją przejdziemy duchowo przez dziedzictwo objawień i sto lat historii Fatimy, która odcisnęła piętno na historii Europy i świata. Przypomnimy sobie wielu świadków Fatimskiej Pani, wśród których jaśnieje św. Jan Paweł II, zraniony także 13 maja, 64 lata po pierwszym Objawieniu Fatimskim. Fatimska Pani będzie zatem z nami w rozważaniach od 12 maja do końca miesiąca”. 

Każdy dzień majowej pielgrzymki wiary zawiera intencję za poszczególne grupy ludzi, którzy potrzebują ufnej modlitwy.
Ostatnia część książki zawiera rozważania na comiesięczne nabożeństwa fatimskie od 13 maja do 13 października oraz kilka refleksji różańcowych. 
 

ks. Wojciech Kućko
Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
 
Nowe Towar niedostępny 9788365397560 18,38
NASZA
CENA
18,38

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję