WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska

Liczba stron:
120
Wymiary:
180 x 210 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-8065-303-0
Ilustrator:
Eliza Piotrowska
Rok wydania:
2019
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej to książka o misjonarce, która zrealizowała swoje marzenie. To książka o tym, 
że można czuć się spełnionym, pomagając innym. To książka o dobroci, pokorze, skromności, pracowitości i wierze. Książka o odwadze pomagania tym, którym inni nie odważyli się pomóc – ludziom chorym na trąd. To niezwykła historia Mądrego i Wrażliwego Człowieka.


Zobacz fragment: Dokta_www

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej zostala wydana równiez w formie audiobooka.

Wanda-B-enska-fragment.jpg

Dokta2.jpg

Dokta5.jpg

Dokta4.jpg
 
Patroni medialni:

- TVP ABC
- MPK
- Misyjne drogi
- Wychowawca
- Misyjne.pl
- Miasto dzieci
- Radio Poznań
 
Dlaczego warto kupić tę publikację?
 
Dzięki tej książce Twoje dzieci przeżyją wspaniałą przygodę, a przy tym poznają niezwykłą historię Dokty – żołnierki AK, jednej z największych misjonarek XX wieku, damy Orderu Uśmiechu, lekarki, która nie bała się ani zakaźnych chorób, ani lampartów.
Dokta uczy odwagi, dobrze pojętej samodzielności, otwartości na osoby wywodzące się z innych kultur. Pokazuje, jak ważna jest radość i że warto marzyć.
Książka napisana jest pięknym językiem, świetnie współgra z emocjonalnością i zdolnościami percepcyjnymi młodych czytelników.
Barwne całostronicowe ilustracje, dobrej jakości papier i twarda, starannie wykonana oprawa czynią tę książkę doskonałym prezentem dla dzieci w wieku 6-12 lat. 

Do kogo książka jest adresowana:

- dzieci w wieku 6-12 lat
- uczniowie szkół im. Wandy Błeńskiej
- rodzicie i dziadkowie, czytający swoim dzieciom/wnukom
- wszyscy Wielkopolanie, którym bliska jest osoba bohaterki tej książki
- katecheci omawiający temat misji w roku misyjnym (2019)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

51
Nowe Towar dostępny 9788380653030 23,80
CENA DETALICZNA28,00 zł
NASZA
CENA
23,80

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 2,99 zł

O autorze

Wszyscy autorzy
Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.

WIĘCEJ O AUTORZE
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Opinia z dnia: 17.10.19r

Dzięki literaturze dziecięcej znów dowiedziałam się czegoś nowego i poznałam niezwykle odważną i inspirującą osobę – doktor Wandę Błeńską, która poświeciła swoje życie opiece nad trędowatymi w afrykańskiej Ugandzie. Wszystko za sprawą publikacji „Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej” Elizy Piotrowskiej, książki skierowanej do dzieci wczesnoszkolnych i szkolnych, którą miałam ostatnio przyjemność przeczytać. Postać Wandy Błeńskiej nie jest chyba rozpoznawalna i bliska wielu ludziom, nawet poznaniakom, mimo że pochodzi z tego miasta, dlatego cenię sobie publikacje, które przybliżają i promują osoby kierujące się dobrocią i pomagają potrzebującym. Nie chciałabym tu przytaczać życiorysu bohaterki, wystarczy, że napiszę, że spędziła ponad czterdzieści lat w Bulubie, w Ugandzie, gdzie pomagała mieszkańcom chorym na trąd, zdobywała środki na stworzenie i rozbudowę szpitala oraz angażowała się w życie lokalnej społeczności, dzieląc trudy codziennego życia razem z miejscową ludnością. Książka Elizy Piotrowskiej jest bardzo kolorowa, ozdobiona motywami sztuki afrykańskiej oraz barwami charakterystycznymi dla afrykańskich wzorów. Całostronicowe ilustracje są proste, infantylne, a dzięki temu przyjazne i sympatyczne. Treść została napisana w formie pamiętnika pisanego przez dziewczynkę, która mieszka w pobliżu Dokty, często do niej wpada, szukając pomocy, rozmawiając o przeszłości kobiety, czasach wojny, wyjazdach do innych krajów oraz o Polsce i różnicach, jakie można zauważyć pomiędzy naszą ojczyzną a Ugandą. Cała opowieść jest bardzo pogodna, naznaczona naiwnością dziecka, z którego perspektywy jest przedstawiana. Nawet kiedy dzieją się rzeczy niebezpieczne, to najważniejsze jest to, że wszystko dobrze się kończy. Od Wandy Błeńskiej możemy uczyć się odwagi – nie tylko tej potrzebnej do pracy w odległym kraju i innej kulturze z ludźmi dotkniętymi niebezpieczną i zakaźną chorobą, ale również takiej, która jest niezbędna do realizowania własnych marzeń, podążania za głosem se

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Ks. Dariusz Madejczyk

KSIĄŻKA

1,00 zł

0,85 zł
Zeszyt w kratkę
Zeszyt w kratkę

Best
seller

-15%

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

19,90 zł

16,90 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

24,90 zł

20,90 zł

KSIĄŻKA

14,90 zł

12,90 zł
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję