T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska

Liczba stron:
120
Wymiary:
180 x 210 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-8065-303-0
Ilustrator:
Eliza Piotrowska
Rok wydania:
2019
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej to książka o misjonarce, która zrealizowała swoje marzenie. To książka o tym, 
że można czuć się spełnionym, pomagając innym. To książka o dobroci, pokorze, skromności, pracowitości i wierze. Książka o odwadze pomagania tym, którym inni nie odważyli się pomóc – ludziom chorym na trąd. To niezwykła historia Mądrego i Wrażliwego Człowieka.


Zobacz fragment: Dokta_www

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej zostala wydana równiez w formie audiobooka.

Wanda-B-enska-fragment.jpg

Dokta2.jpg

Dokta5.jpg

Dokta4.jpg
 
Patroni medialni:

- TVP ABC
- MPK
- Misyjne drogi
- Wychowawca
- Misyjne.pl
- Miasto dzieci
- Radio Poznań
 
Dlaczego warto kupić tę publikację?
 
Dzięki tej książce Twoje dzieci przeżyją wspaniałą przygodę, a przy tym poznają niezwykłą historię Dokty – żołnierki AK, jednej z największych misjonarek XX wieku, damy Orderu Uśmiechu, lekarki, która nie bała się ani zakaźnych chorób, ani lampartów.
Dokta uczy odwagi, dobrze pojętej samodzielności, otwartości na osoby wywodzące się z innych kultur. Pokazuje, jak ważna jest radość i że warto marzyć.
Książka napisana jest pięknym językiem, świetnie współgra z emocjonalnością i zdolnościami percepcyjnymi młodych czytelników.
Barwne całostronicowe ilustracje, dobrej jakości papier i twarda, starannie wykonana oprawa czynią tę książkę doskonałym prezentem dla dzieci w wieku 6-12 lat. 

Do kogo książka jest adresowana:

- dzieci w wieku 6-12 lat
- uczniowie szkół im. Wandy Błeńskiej
- rodzicie i dziadkowie, czytający swoim dzieciom/wnukom
- wszyscy Wielkopolanie, którym bliska jest osoba bohaterki tej książki
- katecheci omawiający temat misji w roku misyjnym (2019)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

51
Nowe Towar dostępny 9788380653030 23,80
CENA DETALICZNA28,00 zł
NASZA
CENA
23,80

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 2,99 zł

O autorze

Wszyscy autorzy
Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.

WIĘCEJ O AUTORZE
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Opinia z dnia: 17.10.19r

Dzięki literaturze dziecięcej znów dowiedziałam się czegoś nowego i poznałam niezwykle odważną i inspirującą osobę – doktor Wandę Błeńską, która poświeciła swoje życie opiece nad trędowatymi w afrykańskiej Ugandzie. Wszystko za sprawą publikacji „Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej” Elizy Piotrowskiej, książki skierowanej do dzieci wczesnoszkolnych i szkolnych, którą miałam ostatnio przyjemność przeczytać. Postać Wandy Błeńskiej nie jest chyba rozpoznawalna i bliska wielu ludziom, nawet poznaniakom, mimo że pochodzi z tego miasta, dlatego cenię sobie publikacje, które przybliżają i promują osoby kierujące się dobrocią i pomagają potrzebującym. Nie chciałabym tu przytaczać życiorysu bohaterki, wystarczy, że napiszę, że spędziła ponad czterdzieści lat w Bulubie, w Ugandzie, gdzie pomagała mieszkańcom chorym na trąd, zdobywała środki na stworzenie i rozbudowę szpitala oraz angażowała się w życie lokalnej społeczności, dzieląc trudy codziennego życia razem z miejscową ludnością. Książka Elizy Piotrowskiej jest bardzo kolorowa, ozdobiona motywami sztuki afrykańskiej oraz barwami charakterystycznymi dla afrykańskich wzorów. Całostronicowe ilustracje są proste, infantylne, a dzięki temu przyjazne i sympatyczne. Treść została napisana w formie pamiętnika pisanego przez dziewczynkę, która mieszka w pobliżu Dokty, często do niej wpada, szukając pomocy, rozmawiając o przeszłości kobiety, czasach wojny, wyjazdach do innych krajów oraz o Polsce i różnicach, jakie można zauważyć pomiędzy naszą ojczyzną a Ugandą. Cała opowieść jest bardzo pogodna, naznaczona naiwnością dziecka, z którego perspektywy jest przedstawiana. Nawet kiedy dzieją się rzeczy niebezpieczne, to najważniejsze jest to, że wszystko dobrze się kończy. Od Wandy Błeńskiej możemy uczyć się odwagi – nie tylko tej potrzebnej do pracy w odległym kraju i innej kulturze z ludźmi dotkniętymi niebezpieczną i zakaźną chorobą, ale również takiej, która jest niezbędna do realizowania własnych marzeń, podążania za głosem se

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Ks. Dariusz Madejczyk

KSIĄŻKA

1,00 zł

0,85 zł

(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

KSIĄŻKA

16,00 zł

13,60 zł

KSIĄŻKA

14,90 zł

12,90 zł

Piotr Krzyżewski

KSIĄŻKA

13,90 zł

5,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję