WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Święta Faustyna Kowalska

Eliza Piotrowska

Liczba stron:
48
Wymiary:
195 x 195 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-611-8
Ilustrator:
Eliza Piotrowska
Seria:
Święci uśmiechnięci
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Kolejny tomik ukazujący się w serii Święci uśmiechnięci przybliży dzieciom i rodzicom postać świętej Faustyny. Okazuje się, że ze świętymi też się można pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Książeczka oparta jest na faktach z biografii świętej Faustyny Kowalskiej.

Dla dzieci od 5 do 10 lat.

Opis książki na: blizejprzedszkola.pl
Opis książki na: przepisnamilosc.pl

51
INNE WYDANIA
CENA

22,00 zł

18,70 zł

Nowe Towar dostępny 9788375166118 21,90
CENA DETALICZNA25,90 zł
NASZA
CENA
21,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy
Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.

WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

Granice.pl

Bezbłędnie kojarzona z obrazem Chrystusa Miłosiernego siostra Faustyna prowadzi do światowego sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach. Miejsce, które konsekrował w 2002 roku Jan Paweł II, z roku na rok przyjmuje coraz większą liczbę pielgrzymów. Udajmy się więc tam, gdzie w progach skromnego klasztoru równie skromnie żyła służebnica Chrystusa Helena Kowalska. By przybliżyć najmłodszym tę niezwykle barwną postać, wydawnictwo Święty Wojciech opublikowało kolejną książeczkę z serii Święci uśmiechnięci, po lekturze której łatwo będzie dostrzec wzór godny naśladowania. Książeczka Elizy Piotrowskiej to pozycja wyjątkowa, która jednocześnie bawi i uczy. Rezygnując z metody długiego i nudnego wykładu, autorka zastosowała formę wiersza. Ułatwia to dziecku przyswojenie zaprezentowanych treści. Zaletą publikacji jest również przeplatanie zagadnień religijnych historycznymi. Dzięki temu wiedza młodego czytelnika zostanie usystematyzowana oraz osadzona w odpowiednich realiach czasoprzestrzennych. Najważniejsze fakty z życia świętej Faustyny Kowalskiej zostały opisane w sposób przejrzysty i dowcipny: przepełnione modlitwą i pracą dzieciństwo, trudy młodości, powaga mniszego życia, wreszcie - godnie realizowana misja stygmatyczki i sekretarki Bożego Miłosierdzia. To elementy działalności Faustyny, w której – dzięki Elizie Piotrowskiej – znalazły się szczegóły wskazujące na rolę świętej w codzienności jej współczesnych oraz zasługi umożliwiające jej zasilenie grona wybranych w wiecznej szczęśliwości. W książeczce zostały wypromowane postawy godne naśladowania: umiejętność współdziałania, dostrzeganie potrzeb innych, chęć dzielenia się posiadanym dobrem z biedniejszymi, wrażliwość na ludzką krzywdę, przede wszystkim zaś posłuszeństwo woli Bożej oraz ufność i skromność. Publikacja Święta Faustyna Kowalska przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Stanowić będzie doskonałą pomoc dla rodziców i katechetów, od których w dużej mierze zależy poziom religijnego wychowania dziecka. Książeczka została opatrzona dużymi, wyraźnymi, kolorowymi i zabawnymi ilustracjami, które zdobią wszystkie bez wyjątku strony, przez co zapadają głęboko w pamięć i serce młodego czytelnika. Treści szczególnie warte zapamiętania zaznaczono powiększoną czcionką. Na końcu znalazła się krzyżówka, stanowiąca podsumowanie przedstawionych wiadomości. Twarda okładka i niewielki format książeczki pozwalają na częste sięganie po lekturę. Ponieważ podane treści oparte są na faktach z biografii świętej Faustyny Kowalskiej, czytelnik bez wątpienia odnajdzie w jej postaci realny wzór do naśladowania.

WIĘCEJ

Przewodnik-Katolicki.pl

Kolejna publikacja z cyklu Święci uśmiechnięci. Tym razem w prosty i ciepły sposób, z niemałą dozą mądrego humoru, znana dzieciom autorka książek i laureatka wielu nagród przybliża postać i życie św. Faustyny Kowalskiej. Dzięki tej książeczce Sekretarka Bożego Miłosierdzia na pewno stanie się bliższa każdemu małemu czytelnikowi.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Anna

Opinia z dnia: 04.11.16r

Cała seria "Święci usmiechnięci" powinna znaleźć się na regale każdego ucznia. Mądre, dowcipne książeczki, w nowoczesny sposób przedstawiają żywoty świętych. POLECAM wraz z rozczytanymi córkami.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł

KSIĄŻKA

14,90 zł

5,00 zł

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł

Marielene Leist

KSIĄŻKA

29,90 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję