T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Święta Faustyna Kowalska

Eliza Piotrowska

Liczba stron:
48
Wymiary:
195 x 195 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-611-8
Ilustrator:
Eliza Piotrowska
Seria:
Święci uśmiechnięci
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Kolejny tomik ukazujący się w serii Święci uśmiechnięci przybliży dzieciom i rodzicom postać świętej Faustyny. Okazuje się, że ze świętymi też się można pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Książeczka oparta jest na faktach z biografii świętej Faustyny Kowalskiej.

Dla dzieci od 5 do 10 lat.

Opis książki na: blizejprzedszkola.pl
Opis książki na: przepisnamilosc.pl

51
Nowe Towar dostępny 9788375166118 16,99
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
16,99

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 2,99 zł

O autorze

Wszyscy autorzy
Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.

WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

Granice.pl

Bezbłędnie kojarzona z obrazem Chrystusa Miłosiernego siostra Faustyna prowadzi do światowego sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach. Miejsce, które konsekrował w 2002 roku Jan Paweł II, z roku na rok przyjmuje coraz większą liczbę pielgrzymów. Udajmy się więc tam, gdzie w progach skromnego klasztoru równie skromnie żyła służebnica Chrystusa Helena Kowalska. By przybliżyć najmłodszym tę niezwykle barwną postać, wydawnictwo Święty Wojciech opublikowało kolejną książeczkę z serii Święci uśmiechnięci, po lekturze której łatwo będzie dostrzec wzór godny naśladowania. Książeczka Elizy Piotrowskiej to pozycja wyjątkowa, która jednocześnie bawi i uczy. Rezygnując z metody długiego i nudnego wykładu, autorka zastosowała formę wiersza. Ułatwia to dziecku przyswojenie zaprezentowanych treści. Zaletą publikacji jest również przeplatanie zagadnień religijnych historycznymi. Dzięki temu wiedza młodego czytelnika zostanie usystematyzowana oraz osadzona w odpowiednich realiach czasoprzestrzennych. Najważniejsze fakty z życia świętej Faustyny Kowalskiej zostały opisane w sposób przejrzysty i dowcipny: przepełnione modlitwą i pracą dzieciństwo, trudy młodości, powaga mniszego życia, wreszcie - godnie realizowana misja stygmatyczki i sekretarki Bożego Miłosierdzia. To elementy działalności Faustyny, w której – dzięki Elizie Piotrowskiej – znalazły się szczegóły wskazujące na rolę świętej w codzienności jej współczesnych oraz zasługi umożliwiające jej zasilenie grona wybranych w wiecznej szczęśliwości. W książeczce zostały wypromowane postawy godne naśladowania: umiejętność współdziałania, dostrzeganie potrzeb innych, chęć dzielenia się posiadanym dobrem z biedniejszymi, wrażliwość na ludzką krzywdę, przede wszystkim zaś posłuszeństwo woli Bożej oraz ufność i skromność. Publikacja Święta Faustyna Kowalska przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Stanowić będzie doskonałą pomoc dla rodziców i katechetów, od których w dużej mierze zależy poziom religijnego wychowania dziecka. Książeczka została opatrzona dużymi, wyraźnymi, kolorowymi i zabawnymi ilustracjami, które zdobią wszystkie bez wyjątku strony, przez co zapadają głęboko w pamięć i serce młodego czytelnika. Treści szczególnie warte zapamiętania zaznaczono powiększoną czcionką. Na końcu znalazła się krzyżówka, stanowiąca podsumowanie przedstawionych wiadomości. Twarda okładka i niewielki format książeczki pozwalają na częste sięganie po lekturę. Ponieważ podane treści oparte są na faktach z biografii świętej Faustyny Kowalskiej, czytelnik bez wątpienia odnajdzie w jej postaci realny wzór do naśladowania.

WIĘCEJ

Przewodnik-Katolicki.pl

Kolejna publikacja z cyklu Święci uśmiechnięci. Tym razem w prosty i ciepły sposób, z niemałą dozą mądrego humoru, znana dzieciom autorka książek i laureatka wielu nagród przybliża postać i życie św. Faustyny Kowalskiej. Dzięki tej książeczce Sekretarka Bożego Miłosierdzia na pewno stanie się bliższa każdemu małemu czytelnikowi.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Anna

Opinia z dnia: 04.11.16r

Cała seria "Święci usmiechnięci" powinna znaleźć się na regale każdego ucznia. Mądre, dowcipne książeczki, w nowoczesny sposób przedstawiają żywoty świętych. POLECAM wraz z rozczytanymi córkami.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł

Marielene Leist

KSIĄŻKA

29,90 zł

1,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł

KSIĄŻKA

14,90 zł

12,90 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję