WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Święty Antoni z Padwy, seria: Święci uśmiechnięci

Eliza Piotrowska

Liczba stron:
48
Wymiary:
195x195 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-8065-244-6
Rok wydania:
2018
Seria:
Święci uśmiechnięci
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Wesoła opowieść o cichym i skromnym bracie Antonim, który szukał samotności, a wokół niego wciąż gromadziło się mnóstwo ludzi. Poznaj franciszkanina, który pięknie mówił o Bogu - na jego kazania przychodziły tłumy tak wielkie, że nie mieściły się w kościele.Poznaj Antoniego z Padwy - najpopularniejszego świętego na świecie.
Rymowana książeczka dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.
 
 
Patroni medialni:
 dfhadeh-1.jpg

hdghj-1.jpgdhfdrth.jpg 
INNE WYDANIA
CENA

22,00 zł

18,70 zł

Nowe Towar dostępny 9788380652446 18,70
CENA DETALICZNA22,00 zł
NASZA
CENA
18,70

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy
Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.

WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

Blogspot

Antoni to już od kilku lat najpopularniejsze imię nadawane noworodkom płci męskiej w Polsce, dlatego warto poznać sylwetkę świętego patrona małych Antonich, Antków i Antosiów. Teraz jest to łatwiejsze dzięki książce Elizy Piotrowskiej "Święty Antoni z Padwy" z serii "Święci uśmiechnięci", która ostatnio ukazała się nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech. Autorka, trzymając się prawdy historycznej, prezentuje liczne fakty z życia Ferdynanda Bulonne, który w poszukiwaniu samotności i ciszy wstąpił do zakonu, ale wokół niego ciągle gromadziło się mnóstwo ludzi. Z książki dowiadujemy się m.in. o jego narodzinach w Lizbonie, wstąpieniu do zakonu kanoników, doświadczaniu bilokacji, kapłaństwie, zostaniu franciszkaninem i wyborze imienia Antoni, próbie misjonarskiej w Afryce, wędrówce do Asyżu, kazaniach, które gromadziły tłumy; śmierci, cudach i kanonizacji. Opowieść o świętym Antonim napisana jest rytmicznym wierszem, co zapewnia miłą i płynną lekturę. Chociaż pojawiają się tu trudne słowa, jak na przykład furtian czy bilokacja, ogólnie język książki jest przystępny i zrozumiały dla dzieci. Tekstowi, zapisanemu czcionką o zróżnicowanej barwie i wielkości, towarzyszą liczne, przykuwające wzrok, pełne humoru ilustracje autorki. Dodatkowo, po przeczytaniu historyjki, młody czytelnik może sprawdzić swoją wiedzę o prezentowanym świętym, rozwiązując znajdującą się na końcu publikacji krzyżówkę. Książka skierowana jest do czytelników w wieku od 5 do 10 lat, i takiej grupie wiekowej najbardziej się spodoba. Młodsze dzieci z chęcią wysłuchają ciekawej, rymowanej historyjki o życiu tego świętego, jednak nie wszystko będą w stanie zrozumieć. Uważam, że książka powinna się znaleźć w biblioteczce każdego małego Antoniego. Może być ona świetnym pomysłem na pamiątkowy prezent z okazji chrztu czy komunii świętej. Z publikacją warto również zapoznać dzieci, które mają częste problemy z gubieniem rzeczy, bo jak wiadomo, święty Antoni Padewski jest patronem rzeczy zaginionych.

WIĘCEJ

MiastoDzieci.pl

Pamiętacie utwory hagiograficzne z czasów szkolnych? Zawsze fascynowały mnie te historie, ale nigdy nie trafiłam na przystępne wydanie takich opowieści. Może dlatego Eliza Piotrowska postanowiła przybliżyć dzieciom żywoty świętych – by nie były one jedynie krótkim fragmentem w szkolnym podręczniku. Święci uśmiechnięci to seria kolorowych, kwadratowych książek, które ukazują się nakładem wydawnictwa Święty Wojciech. Autorką każdej z książek w serii jest Eliza Piotrowska, która odpowiedzialna jest również za charakterystyczne, przyjemne i humorystyczne ilustracje. Miałam przyjemność czytać część opowiadającą o Świętym Antonim z Padwy i już w pierwszym kontakcie spodobał mi się sposób w jaki autorka zabrała się za ten niełatwy temat. A to dlatego, że czerpie ona garściami z hagiograficznej tradycji! Mamy tu pięknie rymowany, rytmiczny wiersz oraz szczegółowy opis życia od narodzin do śmierci wraz z czynionymi przez Antoniego cudami. Całość napisana jest prostym językiem i z powodzeniem można ją czytać z przedszkolakami. Z drugiej strony ciekawy, historyczny temat może sprawić, że zainteresuje ona dzieci w wieku szkolnym. Dodatkowo w każdym tomiku znajduje się krzyżówka, której pytania nawiązują do wydarzeń opisanych w książce. Święci uśmiechnięci to seria, w której opisano już wiele postaci ważnych dla tradycji chrześcijańskiej. Święty Antonii z Padwy to historia wielu podróży i cudów. Po tej lekturze nie tylko dowiecie się czego patronem został ten Święty, ale poznacie też krótką rymowankę, która może Wam pomóc, gdy będziecie w potrzebie. Książeczki z serii Święci uśmiechnięci to świetny prezent na wszelkie religijne uroczystości, a także ciekawa propozycja do wspólnego czytania w domu lub na katechezie. Cieszę się, że wśród literatury religijnej pojawiają się tak ciekawe pozycje, których szata graficzna i interesująca treść może zainteresować każde dziecko. Ewelina Zielińska

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA
14,90 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

35,90 zł

29,90 zł
Zeszyt w kratkę
Zeszyt w kratkę

Best
seller

-15%

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

19,90 zł

16,90 zł

Ks. Dariusz Madejczyk

KSIĄŻKA

1,00 zł

0,85 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję