WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Święty Mikołaj z Miry

Eliza Piotrowska

Liczba stron:
48
Wymiary:
195x195 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-520-3
Ilustrator:
Eliza Piotrowska
Seria:
Święci uśmiechnięci
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Kolejny tomik ukazujący się w serii Święci uśmiechnięci przybliży dzieciom i rodzicom postać Świętego Mikołaja. Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury!Okazuje się, że ze świętymi też się można pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Książeczka oparta jest na faktach z biografii świętego Mikołaja.

Dla dzieci od 5 do 10 lat.

seria: Święci uśmiechnięci

Patroni medialni:
Mały przewodnik katolicki, Czasdzieci.pl, Republikadzieci.pl, Edupelzaki.pl

Opis książki na: testowanieartdzieciece.blogspot.com
Opis książki na: przepisnamilosc.pl

51
Nowe Towar dostępny 9788375165203 21,90
CENA DETALICZNA25,90 zł
NASZA
CENA
21,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy
Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.

WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

Natan.pl

Św. Mikołaj to jeden z popularniejszych świętych, bo bardzo mocno wykorzystywany w celach marketingowych i handlowych. W większych sklepach dekoracje związane z Uroczystością Wszystkich Świętych mieszają się z elementami pasującymi do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Gniewa to bardzo osoby świadome wpływu reklamy na mentalność młodych ludzi, ale walka z przemożną machiną handlu jest z góry skazana na niepowodzenie. Świetnym sposobem poradzenia sobie z tą sytuacją jest książeczka Elizy Piotrowskiej Święty Mikołaj z Miry. Autorka przedstawia postać świętego Mikołaja w kontekście historycznym, przybliża Jego epokę, panujących wówczas cesarzy, trudne warunki społeczne. Pokazuje, jak Mikołaj świetnie radzi sobie z rzeczywistością, jest wrażliwy na drugiego człowieka, pomaga i nie szuka za to nagrody. Nawet gdy zostaje biskupem, nie zapomina o potrzebujących. Jednocześnie pozostaje wierny Bogu i to pozwala nam mieć pewność, że po śmierci Bóg obdarował Go niebem. Książka ta, zresztą jak wszystkie z serii Święci uśmiechnięci, jest napisana językiem zrozumiałym dla dziecka. Proste, ale nie prymitywne rymy ułatwiają zapamiętywanie podanych wiadomości. Dodatkową wartość stanowią dowcipne, przemyślane ilustracje Autorki. Na ostatniej stronie jest krzyżówka, którą po uważnej lekturze, każde dziecko bez trudu uzupełni. Święty Mikołaj z Miry to doskonały prezent dla naszych dzieci i świetna pomoc dla katechetów zastanawiających się jak opowiedzieć o tym Świętym, aby pozbawiając go czerwonej czapeczki, nie pozbawić go jednocześnie cech człowieka, którego nasi uczniowie chcieliby naśladować w drodze do Boga.

WIĘCEJ

Granice.pl

Jednym z najbardziej znanych, najczęściej wspominanych i spontanicznie czczonych świętych jest Mikołaj. Żyjąc na przełomie III i IV wieku, zasłynął on jako cudotwórca, ratując żeglarzy i miasto od głodu. Wykazał się również odwagą i sprawiedliwością, wybawiając od śmierci niesłusznie skazanych urzędników cesarskich. By przybliżyć najmłodszym ową niezwykle barwną postać, Wydawnictwo Święty Wojciech opublikowało książeczkę z serii Święci uśmiechnięci, po lekturze której łatwo dostrzec różnicę między autentycznym biskupem Miry a baśniową postacią świętego Mikołaja. Książeczka Elizy Piotrowskiej to pozycja wyjątkowa, która jednocześnie bawi i uczy. Rezygnując z metody długiego i nudnego wykładu, autorka zastosowała formę wiersza. Ułatwia to dziecku przyswojenie zaprezentowanych treści. Pozytywem jest również przeplatanie zagadnień religijnych historycznymi. Dzięki temu wiedza młodego czytelnika zostanie usystematyzowana oraz osadzona w odpowiednich realiach czasoprzestrzennych. Najważniejsze fakty z życia świętego zostały opisane w sposób przejrzysty i dowcipny: beztroskie dzieciństwo, trudy młodości, powaga mniszego życia, wreszcie: godnie piastowany urząd biskupa - to elementy działalności Mikołaja, w której – dzięki Elizie Piotrowskiej – znalazły się szczegóły wskazujące na rolę świętego w codzienności jemu współczesnych oraz zasługi umożliwiające mu zasilenie grona wybranych w wiecznej szczęśliwości. W książeczce zostały wskazane postawy godne naśladowania: umiejętność współdziałania, dostrzeganie potrzeb innych, chęć dzielenia się posiadanym dobrem z biedniejszymi, wrażliwość na ludzką krzywdę, przede wszystkim zaś - posłuszeństwo woli Bożej oraz ufność i skromność. Mowa jest również o atrybutach: mitra, pastorał, medalion. Publikacja Święty Mikołaj z Miry przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Stanowi ona doskonałą pomoc dla rodziców i katechetów, od których w dużej mierze zależy poziom religijnego wychowania dziecka. Książeczka została zaopatrzona w duże, wyraźne, kolorowe i zabawne ilustracje, które zdobią wszystkie bez wyjątku strony, przez co zapadają głęboko w pamięć i serce młodego czytelnika. Treści szczególnie warte zapamiętania zaznaczono powiększoną czcionką. Na końcu znalazła się krzyżówka, stanowiąca podsumowanie przedstawionych wiadomości. Twarda okładka i niewielki format książeczki pozwalają na częste sięganie po lekturę. Ponieważ podane treści oparte są na faktach z biografii Mikołaja, czytelnik bez wątpienia odnajdzie w postaci świętego wzór do naśladowania.

WIĘCEJ

PrzepisNaMilosc.pl

W grudniowe wieczory nie może zabraknąć również opowieści o kimś bardzo szczególnym i bliskim wszystkim maluchom – o Świętym Mikołaju! Być może jednak tym razem chcielibyśmy przekazać swoim pociechom coś więcej niż tylko bajki? Jeśli tak, warto sięgnąć po Świętego Mikołaja z Miry – książeczkę z serii Święci uśmiechnięci, prezentującą sylwetkę świętego za pomocą krótkiego wierszowanego tekstu oraz znakomicie z nim współgrających prostych, czytelnych ilustracji. Co ciekawe, chociaż publikacja bardzo wyraźnie stawia prawdziwego św. Mikołaja w opozycji do otaczających nas przez całą zimę „rozkrzyczanych Mikołajów”, nie przedstawia go jako nudnego, zawsze pełnego dostojeństwa i powagi biskupa. Wręcz przeciwnie – Mikołaj to naprawdę ciekawa postać, swoimi działaniami, radością, dobrocią i otwartością na wolę Bożą budząca szczerą sympatię. Chociaż nie ma tu mowy o reniferach, kominkach, skarpetkach czy elfach, prawdopodobnie po tej lekturze szósty grudnia będzie czczony jeszcze bardziej uroczyście – i to nie tylko ze względu na znajdowane pod poduszką czy w butach pakunki.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Ewa

Opinia z dnia: 07.05.16r

Prawdziwa twarz Mikołaja nareszcie została odsłonięta mojemu dziecku w piękny i prosty sposób. Jestem wdzięczna autorce za całą serię o Świętych. Bardzo lubimy je czytać z dziećmi. Pani Eliza Piotrowska nie dość, że ślicznie ilustruje to jeszcze starannie dobiera słowa, dzięki temu dziecko ma pierwszy kontakt ze sztuką, a nie atakującym ze wszystkich sklepów kiczem. Polecam serdecznie.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Gira Dennis, Midal Fabrice

KSIĄŻKA

39,90 zł

1,00 zł

KSIĄŻKA

120,00 zł

25,00 zł

Barbara Piasek

KSIĄŻKA

19,90 zł

17,00 zł

Beata Nadolna

KSIĄŻKA

16,00 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję