WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Wołyń. Bez komentarza. Wywiady radiowe, wspomnienia ocalałych, dokumenty

praca zbiorowa

Liczba stron:
387
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-935847-9-6
Rok wydania:
2016
Wydanie:
Wyd. I
Wydawnictwo:
Zona Zero
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Nigdy niepublikowane drukiem relacje tych, którzy przeżyli wołyńską rzeź w 1943 r. Zapis reportaży radiowych, oryginalne listy i pamiętniki ocaleńców, spisane relacje świadków i ich rodzin. Dokumenty polskie i ukraińskie, w tym protokołyprzesłuchań banderowców, odezwy i rozkazy Ukraińskiej Powstańczej Armii, dokumenty IPN, protokoły z miejsc zbrodni oraz inne bardzo mało znane materiały źródłowe.
 
Ci, którzy ocaleli, opowiadają o życiu na Kresach, o dramatycznych zajściach, których byli świadkami i ofiarami. Tragedia odcisnęła na ich życiu krwawe piętno – już na zawsze. Żadna książka naukowa nie opisze bezsennych nocy dzieci, które były świadkami okrutnej śmierci ich rodziców zadawanej rękami sąsiadów.
 
 
Nagrywanie dzieci wołyńskich to najbardziej przejmujące doświadczenie w moim życiu zawodowym. To wejście w świat dziecka, który uległ całkowitej zagładzie na jego oczach – bez uprzedzenia, z minuty na minutę, z sekundy na sekundę.
Makabra zapamiętana przez małe istoty przeraża i wywołuje ból wręcz fizyczny.
 
Anna Lisiecka – dziennikarka Programu 2 Polskiego Radia, autorka reportażu „Kainowa zbrodnia” nagrodzonego główną Nagrodą Wolności Słowa SDP.
 
 
Minęło już kilka lat od naszej reporterskiej wyprawy na Wołyń. Dziś, kiedy o niej myślę, powracają do mnie przerażające sceny z opowieści uczestników wołyńskiej pielgrzymki, ale także obrazy wspólnej modlitwy Polaków i Ukraińców, wspólnej herbaty i rozmów. Mrok wspomnień przebija smuga światła. Nadzieja.
 
Katarzyna Michalak – szefowa Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin, współautorka reportażu „Burzany i ciernie” uhonorowanego główną nagrodą w konkursie wspólna Europa.
 
 
Co noc śniły mi się dramatyczne sceny, które w ciągu dnia spisywałam z listów, pamiętników i relacji rodzin. Tego nie da się zapomnieć, zamknąć za drzwiami biura.
 
Martyna Posłuszna – redaktor wydawnictwa Zona Zero.
 
 
Nowe Towar niedostępny 9788393584796 28,73
CENA DETALICZNA39,90 zł
NASZA
CENA
28,73

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję