WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Myśli na każdy dzień. Św. Jan Paweł II

Jan Paweł II

Liczba stron:
416
Wymiary:
115 x 165 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-698-9
Wydanie:
Dodruk
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Myśli na każdy dzień są zaproszeniem do odkrywania prawdziwej wielkości św. Jana Pawła II, który był i jest przewodnikiem w drodze do Chrystusa, był i jest nauczycielem życia ufnego i zawierzonego.
Oddajemy do rąk czytelnika nowe wydanie tego cieszącego się niezwykłą popularnością wyboru wypowiedzi Jana Pawła II.

 

Nowe Towar niedostępny 9788375166989 25,50
CENA DETALICZNA29,90 zł
NASZA
CENA
25,50

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy
Jan Paweł II

Jan Paweł II

Właśc. Karol Józef Wojtyła, urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Od września 1930 roku, po zdaniu egzaminów wstępnych, Karol Wojtyła rozpoczął naukę w 8-letnim Państwowym Gimnazjum Męskim im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczął w październiku 1938 roku.

Wojna odebrała Karolowi Wojtyle możliwość kontynuowania studiów, rozpoczął więc pracę w 1940 roku jako pracownik fizyczny. W  1942 roku postanowił studiować teologię i wstąpił do tajnego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie. W okresie od kwietnia 1945 do sierpnia 1946 roku pracował na uczelni jako asystent i prowadził seminaria z historii dogmatu. 1 listopada 1946 roku kardynał Adam Stefan Sapieha wyświęcił Karola Wojtyłę na księdza.  15 listopada Karol Wojtyła wyjechał do Rzymu, aby kontynuować studia na Papieskim Międzynarodowym Athenaeum Angelicum. 

W 1948 roku ukończył studia i otrzymał stopień doktora. 4 lipca 1958 r. został mianowany biskupem tytularnym Ombrii, a także biskupem pomocniczym Krakowa. Jako biskup przyjął hasło przewodnie swej posługi: Totus Tuus (łac. Cały Twój).  13 stycznia 1964 roku Karol Wojtyła został mianowany arcybiskupem metropolitą krakowskim, a 26 czerwca 1967 roku został nominowany  kardynałem.

16 października 1978 roku,  na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe, w ósmym głosowaniu kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Formalna inauguracja pontyfikatu miała miejsce  22 października 1978 roku w trakcie mszy świętej  na placu św. Piotra. Porozumiewał się swobodnie w językach: polskim, włoskim, francuskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, łacinie i klasycznej grece.

WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

Granice.pl

„Myśli na każdy dzień” Jana Pawła II to zbiór wybranych wypowiedzi i fragmentów nauczania papieża-Polaka. To świetna książka do przeglądania każdego dnia, źródło wspaniałych myśli i inspiracji na drodze doskonalenia duchowego. Redaktorzy „Myśli na każdy dzień” Jana Pawła II postarali się każdemu konkretnemu dniowi przyporządkować konkretną myśl – cytat z nauczania Ojca Świętego. Zadbali o to, by związana ona była z obchodzonym danego dnia świętem, czasem – wspomnieniem konkretnego wydarzenia z życia Chrystusa. Również myśli funkcjonujące w obrębie konkretnego miesiąca stanowią zwykle zbiór spójny tematycznie. W kwietniu na przykład wiele spośród nich poświęconych jest tematyce Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w maju wiele dowiemy się na temat Maryi oraz zgłębimy istotę Eucharystii, w grudniu zaś cytaty z nauczania Jana Pawła II dotyczą adwentu, cudu poczęcia Chrystusa i Jego narodzin. Zamysł to w pełni zasadny – taki układ książki w pewien sposób mobilizuje bowiem jej posiadacza do sięgnięcia po nią każdego dnia, a jeśli z jakiegoś powodu czytelnik nie będzie mógł tego uczynić, następnego dnia z łatwością zaległości nadrobi. Myśli Jana Pawła II, cytaty z jego homilii czy nauczania są bowiem stosunkowo krótkie, a język jest tu raczej przystępny. Zdarza się, że odnajdujemy w książce fragmenty Pisma Świętego z papieskim komentarzem – jak zwykle u Jana Pawła II bardzo lapidarnym i akuratnym. Teksty opublikowane w książce pochodzą z konkretnych dzieł Jana Pawła II – jego encyklik i innych publikacji, ale też z homilii, rozważań i katechez. Warto podkreślić staranność wyboru poszczególnych fragmentów tej publikacji. Owszem, znajdziemy tu wypowiedzi o charakterze bardzo osobistym – jak na przykład króciutką opowieść o związkach Jana Pawła II z Krakowem, jednak wszystkie je cechuje ogromna głębia oraz uniwersalna wymowa. Nie ma tu zbyt wielu anegdot, żartów, dykteryjek czy wspomnień, które umacniały więź między Janem Pawłem II a wiernymi, lecz w jego nauczanie niewiele wnosiły. Na szczęście redaktorzy książki nie chcieli uczynić z „Myśli na każdy dzień” zbioru złotych myśli, co bywa częstą praktyką w naszym kraju. Oczywiście trudno traktować „Myśli na każdy dzień” jako przewodnik duchowy, jako substytut „Katechizmu Kościoła Katolickiego” czy jako kompendium wiedzy o Janie Pawle II i jego nauczaniu. To po prostu książka, która stać się może inspiracją do dalszych poszukiwań, która może skłonić do sięgnięcia po pełny tekst poszczególnych dzieł papieża, to zbiór interesujących myśli mogących wskazać nam, jak dobrze przeżyć poszczególne święta czy dni. To publikacja interesująca, która również może okazać się wspaniałym podarunkiem dla osób wierzących – na każdą okazję.

WIĘCEJ

Natan.pl

Wydawnictwo Święty Wojciech poleca: „Myśli na każdy dzień.” Jest to zbiór wypowiedzi bł. Jana Pawła II, który wkrótce zostanie ogłoszony świętym. „Wdzięczni Bogu za tę uroczystość , za świętych patronów, chcemy przypomnieć słowa, które przez długie lata swojej posługi kierował do nas Jan Paweł II”- wyjaśniają wydawcy. Myśli zostały podzielone na dwanaście miesięcy, a każdy z nich przedstawia inne zagadnienie. Choćby takie: Styczeń – Objawienie Pańskie, dialog między religijny, ekumenizm, jedność, chrzest, bierzmowanie Luty – Ofiarowanie, życie konsekrowane, dzień chorych, nadzieja, błogosławieństwa, miłość Marzec – Wielki Post, grzech, nawrócenie, cierpienie, przebaczenie Kwiecień – krzyż, Pascha Jezusa, odkupienie, zbawienie, miłosierdzie Boże Maj – Duch Święty, Maryja, Eucharystia, ofiara Czerwiec – dziecko, serce Jezusa, święci Piotr i Paweł, wiara Lipiec – odpoczynek , praca, wolność, dekalog, młodość, przykazanie miłości Sierpień – psalmy, poznanie Boga, Wniebowzięcie, Przemienienie Pańskie, chrześcijaństwo Wrzesień – modlitwa, rodzina, Podwyższenie Krzyża Świętego, pokój, edukacja Październik – człowiek, Ewangelia, anioł stróż, modlitwa, różaniec, kontemplacja, Listopad – artysta, kultura, śmierć, naród, ojczyzna, Bóg, świętość, Grudzień – adwent, radość, miłość Boża, Niepokalane Poczęcie, Narodzenie Pańskie. Jan Paweł II świadek wiary mówi o cierpieniu, miłości, wierze czy nawróceniu w sposób prosty i zrozumiały. Te wypowiedzi to swego rodzaju świadectwa, które wlewają w serce ludzkie nadzieję oraz dodają otuchy w zmaganiu z niedoskonałością i grzechem. Zawarte w książce słowa Ojca Świętego Jana Pawła II powinny skłaniać do refleksji nad życiem oraz przypominać o pokładaniu ufności w miłosierdziu Bożym. Lektura książki „Myśli na każdy dzień” sprawi, że nie jeden wierzący oprze swoją wiarę i duchowość na Ewangelii, nauczaniu Chrystusa.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,70 zł

o. Jan Mirosław Bereza

KSIĄŻKA

10,00 zł

5,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję