WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Być chrześcijaninem. Poradnik ewangelicznego życia

Ks. Juan Luis Lorda

Liczba stron:
296
Wymiary:
135 x 200
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-271-4
Tłumacz:
ks. Janusz Lekan
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Książka Być chrześcijaninem to poszukiwanie celu i sensu życia. Ludzie pytają: Czy warto dziś być chrześcijaninem? Juan L. Lorda odpowiada krótko a mocno: Warto. A zarazem uczy, jak być nim dzisiaj. Podkreśla, że przede wszystkim trzeba być w pełni człowiekiem. Dopiero ten, kto odkrył i zrozumiał swoje człowieczeństwo, może oddać siebie Bogu.

Jako motto swojej nauki przyjmuje Lorda słowa Jana Pawła II: Kościół nie ma swojego gotowego projektu szkoły uniwersyteckiej, społeczeństwa, ma jednak projekt człowieka, człowieka nowego, odrodzonego przez łaskę (homilia adresowana do studentów, 5 IV 1979 r.).

Cytat z książki:
Dzięki dobrym nawykom - cnotom - życie duchowe staje się rozumne. Wady rozpraszają siły człowieka, podczas gdy cnoty je koncentrują i oddają na służbę ducha. Człowiek leniwy może i miewa wspaniałe postanowienia, lecz jest niezdolny do ich wypełnienia. Jego duch zostaje pokonany przez lenistwo, przez wewnętrzny, zniewalający opór, który udaremnia działanie. Każdy uczeń doświadcza głęboko tej walki - napięcia pomiędzy tym, czego zamierza się nauczyć, a tym, co potem rzeczywiście przestudiuje. To zadziwiające, ale samo postanowienie nie wystarczy, by czegoś dokonać: jakże trudno jest przestać palić albo przestrzegać diety odchudzającej! Decyzja bowiem to za mało. Jedynie poprzez wysiłek - przez wielokrotne powtarzanie czynności, które niewiele kosztują - osiąga się niezbędne panowanie nad samym sobą.

(Juan Luis Lorda)

Opis książki na: granice.pl

Nowe Towar niedostępny 9788375162714 25,90
CENA DETALICZNA29,90 zł
NASZA
CENA
25,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł

O autorze

Wszyscy autorzy
Ks. Juan Luis Lorda

Ks. Juan Luis Lorda

Kapłan katolicki, członek prałatury personalnej Opus Dei. Profesor teologii dogmatycznej Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie. Autor wielu publikacji naukowych i książek przybliżających osobę i myśl św. Josemarii Escrivy. Urodzony w 1955 roku w Pampelunie. Jest  absolwentem  studiów z zakresu inżynierii przemysłowej oraz teologii w seminarium duchownym.

Autor kilkakrotnie odwiedził Polskę, w tym w 2012 roku na specjalne zaproszenie Drukarni i Księgarni Św. Wojciecha, promując książkę „Być chrześcijaninem”, m.in. na antenie TVP 1 i TV Trwam, na Targach Książki Katolickiej w Warszawie i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

WIĘCEJ O AUTORZE
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

jotel

Opinia z dnia: 08.04.11r

Czyta się jednym tchem... Mobilizuje do życia. Warto przeczytać!

Recenzja była przydatna

Granice.pl

Opinia z dnia: 12.05.11r

Chrześcijanin to człowiek, który na mocy chrztu stał się odpowiedzialnym za swoje zbawienie. Książka „Być chrześcijaninem” jest poradnikiem uświadamiającym każdemu z nas, że nawet w trudnych współczesnych czasach warto żyć według nakazów Pana. Podział na dwie części pozwala czytelnikowi zrozumieć istotę chrześcijaństwa, ważne jest bowiem skupienie się na fundamentach, by następnie móc zająć odpowiednie stanowisko wobec tajemnic. Autor rozpoczyna od uświadomienia, jak ważny dla człowieka wierzącego jest wszechobecny Bóg. By Go zrozumieć, trzeba najpierw uznać własne ograniczenia, czyli poznać samego siebie. Zdanie sobie sprawy z obecności nieuporządkowanych skłonności, pozwoli rozpocząć pracę nad sobą, co w konsekwencji ułatwi pielęgnowanie cnót. Męstwo, zdolność do wyrzeczeń, czystość, pokora i prostota, a także radość, roztropność oraz prawość uczą żyć dla innych w sposób autentyczny, polegający na służbie bliźniemu. Przeanalizowanie pierwszej części pomoże czytelnikowi zrozumieć, że owe „czynności wprowadzające” są bezwzględnie konieczne. W przeciwnym razie niemożliwym jest otwarcie się na działanie łaski Bożej. Jest to sprawa niezwykle ważna, ponieważ przy pomocy obecnego w nas od chwili chrztu Ducha Świętego, potrafimy coraz bardziej utożsamiać się z Chrystusem. Stąd wiedzie już najkrótsza droga do miłowania Go ponad wszystko. Wskazówki Juana Luisa Lorda dotyczące głębokiej wiary uczą godzenia się z boską wolą, na pierwszym planie stawiając dążenie do Królestwa Bożego. Druga część poradnika dowodzi, że cechą charakterystyczną chrześcijanina jest trwanie w bliskości Pana. W osobistej relacji z Tym, który do końca nas umiłował, człowiek wierzący znajdzie siłę do pokonywania trudów i przeciwności dnia codziennego. Autor przybliża czytelnikowi niepowtarzalną prawdę o miłości Boga, w której streszcza się całe życie chrześcijańskie. By było ono pełne, nie może zabraknąć osobistej modlitewnej więzi z Bogiem, ani eucharystycznego z Nim zjednoczenia. Wtedy bowiem rodzące się poczucie grzechu uwrażliwia serca na szerzącą się wokół niesprawiedliwość i krzywdy. Szukanie i czynienie dobra w ziemskim życiu, ułatwia ofiarowanie siebie całego Bogu w chwili śmierci. W taki sposób należący do wspólnoty Kościoła dążą do osiągnięcia Królestwa Niebieskiego. Książka „Być chrześcijaninem” jest poradnikiem, jak żyć zgodnie z Ewangelią. Napisana językiem przystępnym, znajdzie oddźwięk w zwykłej szarej codzienności tych, dla których nieprzemijająca wieczność ma ogromne znaczenie. Ponieważ ludzie wierzący postrzegają trudną teraźniejszość jako pielgrzymowanie tam, gdzie „czas to nie pieniądz”, w ich rozumieniu sprawa zbawienia należy do najważniejszych. I właśnie oni w książce znajdą wskazówki, z których z pewnością skorzystają.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Hermann Multhaupt

KSIĄŻKA
3,00 zł

Ks. Dariusz Madejczyk

KSIĄŻKA

1,00 zł

0,85 zł

ks. Stanisław Haręzga

KSIĄŻKA

25,00 zł

10,00 zł

Beata Nadolna

KSIĄŻKA

16,00 zł

1,00 zł
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję