WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Nieoczekiwana miłość. Rozmowy Jezusa z kobietami

Julie Zine Coleman

Liczba stron:
248
Wymiary:
140 x 210 mm
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-584-5
Tłumacz:
Krzysztof Pachocki
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Niektóre były zamożne, inne - pozbawione środków do życia. Jedne pobożne, inne uznane za grzesznice i wyjęte poza nawias społeczeństwa. Żydówki i poganki. Wydaje się, że nie miały ze sobą wiele wspólnego. A jednak coś je połączyło.
Jedna zagadkowa rozmowa. Jedno spotkanie ze Zbawicielem i Jego słowa, które zmieniły wszystko - całe ich życie.
Każda z tych kobiet potrzebowała Jezusa Chrystusa. A On spełniał ich potrzeby. I chce je spełniać nadal - także Twoje!

Nowe Towar niedostępny 9788375165845 5,00
CENA DETALICZNA26,90 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

Apchor.pl

Julie Zine Coleman w intymny sposób relacjonuje dziewięć spotkań Jezusa z kobietami. Jest wśród nich ta najważniejsza kobieta w życiu Jezusa – Maryja, jest Kananejka, jest Samarytanka, jest i Maria Magdalena. W książce „Nieoczekiwana miłość” spotykam wyjątkowo pięknie przedstawione relacje Jezusa z kobietami. Czytając, zachodzę w głowę komu udało się tak trafnie oddać atmosferę tych spotkań, spojrzeń, rozmów i gestów. Po czasie orientuję się, gdzie tkwi sekret – autorem książki jest kobieta. Julie Zine Coleman w intymny sposób relacjonuje dziewięć spotkań Jezusa z kobietami. Jest wśród nich ta najważniejsza kobieta w życiu Jezusa – Maryja, jest Kananejka, jest Samarytanka, jest i Maria Magdalena. Każda z tych kobiet ma niepowtarzalną historię życia. Autorka w subtelny sposób kreśli przed czytelnikiem ich losy i konfrontuje je z miłosnym spojrzeniem Jezusa. W każdej z bohaterek ukryta jest tęsknota za zrozumieniem i akceptacją ze strony Pana, ze strony mężczyzny. Chociaż Jezus nie utrzymuje z żadną z tych kobiet relacji damsko-męskiej w ścisłym znaczeniu, to każdą z nich rozumie i kocha. Książka ma wiele odniesień do oryginalnych tekstów z Pisma Świętego, uzupełnionych przystępnym komentarzem. Autorka nie tylko przybliża tło historyczne biblijnych scen, ale prowadzi także intymną narrację, która ułatwia czytelnikowi wejście w świat myśli i przeżyć bohaterów. Znajdziemy tutaj także wiele opisów, które są wolną interpretacją biblijnych tekstów. Oznacza to, że autorka niejednokrotnie sama dopowiada ciąg dalszy wydarzeń czy spotkań znanych z kart Pisma Świętego. Można powiedzieć zatem, że książkę czyta się tak, jakby trzymało się w dłoniach piękny apokryf. Tyle jeśli chodzi o treść. Książka „Nieoczekiwana miłość” posiada piękną okładkę projektu Magdaleny Wolnej, natomiast wewnątrz znajdują się jedynie czarno-białe kalki okładki, które stanowią uzupełnienie stron tytułowych i działowych. Brak kolorowych ilustracji jednym z pewnością pomoże skupić się na samej tylko bogatej treści, innym z kolei przeszkodzi w dostrzeżeniu tego, czego nie mówi tekst, a co sugestywnie mógłby „dopowiedzieć” obraz.

WIĘCEJ

Opiekun.kalisz.pl

To doskonała książka dla każdej kobiety, która czuje się niezauważana w swoim środowisku, ale nie tylko. Mowa tu bowiem o rozmowach Jezusa z różnymi kobietami – od poganek wypchniętych poza nawias społeczeństwa (taka kobieta była choćby Samarytanka, którą Jezus spotkał przy studni) poprzez grzesznice aż do własnej matki Maryi, która starała się być blisko Jezusa także w Jego dorosłym życiu. Już czytając wstęp, zdajemy sobie sprawę, jak wielką miłością Jezus darzył i darzy wszystkie kobiety w czasach, w których żył rozmową z kobietą w miejscu publicznym, szczególnie taką nie mającą dobrej opinii w społeczeństwie. Mogła pobożnemu Żydowi zrujnować reputacje - On nigdy się tym nie przejmował. Kochał i obdarzał kobiety wiarą – w Boga, w bliźnich, ale także w siebie.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł

KSIĄŻKA

120,00 zł

25,00 zł

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,00 zł

Marielene Leist

KSIĄŻKA

29,90 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję