WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Podróż życia Sióstr Shergill

Balli Kaur Jaswal

Liczba stron:
440
Oprawa:
miękka
ISBN:
9788381431989
Wydawnictwo:
Czarna Owca
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

”Podróż życia Sióstr Shergill” to niezwykle klimatyczna i barwna historia, która oprócz głównego wątku porusza również istotę współczesnego odbierania tradycji i kultury przez środowiska imigranckie, niekoniecznie pokrywającymi się z oczekiwaniami starszyzny.

Więzy krwi nie mają znaczenia? Tak mogłoby się wydawać, póki los nie zdecyduje, by odnowić siostrzaną relację, zaniedbaną przez lata. W jedności siła, nawet kiedy okoliczności tego pojednania nie są sprzyjające.

Rajni, Jezmeen i Shirina to pochodzące z Pendżabu siostry mieszkające w Wielkiej Brytanii, które odkąd sięgały pamięcią, nie darzyły się zbyt wielką sympatią, zaciekle się kłócąc i trzymając znaczny dystans od siebie nawzajem. Kiedy dorosły jeszcze bardziej oddaliły się od siebie, praktycznie nie utrzymując ze sobą kontaktu i żyjąc własnym życiem.

Sytuacja zmienia się, kiedy ich umierająca na raka matka wzywa je do siebie, nakazując im wspólną podróż do Indii, do świątyni w Amritsarze i rozsypanie jej prochów po śmierci, nazywając tę wyprawę jej ostatnią pielgrzymką. Jak siostry poradzą sobie w podróży do kraju, gdzie dominuje patriarchat mężczyzn? Jak pokonają swoje wzajemne uprzedzenia, i czy uda im się odnowić siostrzaną więź?

”Podróż życia Sióstr Shergill” napisana przez Balli Kaur Jaswal to wciągająca opowieść o trudnościach siostrzanej relacji, która nie opiera się jedynie o więzy krwi. Autorka subtelnie również wskazuje różnice kulturowe zarówno w pokoleniu obcokrajowców żyjących w Wielkiej Brytanii, ale również świata Indii, gdzie kobiety traktowane są często jak obywatele drugiej kategorii, a ich wolna wola to zwykle całkowita abstrakcja. Samotna podróż trzech sióstr do kraju, który znają jedynie z opowieści mamy i kultywowania przez nią tamtejszej tradycji może okazać się dla nich całkowitym szokiem.

Od autorki

Byłam ciekawa, jak może wyglądać taka podróż w wykonaniu kobiet narażonych na rozmaite niebezpieczeństwa w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyznChciałam również zgłębić temat zgrzytu pomiędzy tradycją a nowoczesnością w społecznościach imigranckich, szczególnie wśród kobiet takich jak siostry Shergill, czyli przedstawicielek pierwszego pokolenia wychowanego poza granicami Indii.

O autorce

Balli Kaur Jaswal - singapurska pisarka, autorka poczytnych powieści obyczajowych i romansów dla kobiet. Jej pierwsza powieść ”Inheritance” zdobyła nagrodę Sydney Young Herald dla najlepszego młodego australijskiego powieściopisarza w 2014 roku.

Opis pochodzi od Wydawcy.

Nowe Towar niedostępny 9788381431989 27,82
CENA DETALICZNA39,99 zł
NASZA
CENA
27,82

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

DEWOCJONALIA
184,50 zł

DEWOCJONALIA
86,72 zł

DEWOCJONALIA
88,56 zł

DEWOCJONALIA
121,77 zł

DEWOCJONALIA
164,21 zł

DEWOCJONALIA
156,83 zł

DEWOCJONALIA
477,86 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję