WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Wyjątkowy dzień

Anne-Dauphine Julliand

Liczba stron:
228
Wymiary:
130x200 mm
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-7516-745-0
Rok wydania:
2015
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

 
Kontynuacja książki 
„Ślady małych stóp na piasku”!
29 lutego to szczególna data. Z co najmniej dwóch powodów: po pierwsze pojawia się w kalendarzu raz na cztery lata.

Po drugie, to rocznica urodzin Thais, córeczki Anne-Dauphine Julliand, dotkniętej ciężką chorobą genetyczną układu nerwowego. Thais przeżyła trzy lata i dziewięć miesięcy. Miała krótkie, lecz piękne życie.

Anne-Dauphine opowiada o tym zwykłym-niezwykłym dniu, w którym Thais skończyłaby osiem lat. W tym dniu bierze oddech od pracy i obowiązków, starając się pełnią życia przeżyć każdą chwilę. W tym dniu przeszłość miesza się z teraźniejszością. Każdy gest, każde słowo nabiera wyjątkowego znaczenia, przywołuje przechowywane pieczołowicie wspomnienie, wywołując na przemian śmiech i łzy.
Niesamowita lekcja pogody i szczęścia. Piękna historia miłosna, którą czyta się jednym tchem, z oczyma pełnymi łez.

Anne-Dauphine Julliand jest dziennikarką, mieszka w Paryżu. Jej książka, Ślady małych stóp na piasku, odniosła ogromny sukces: we Francji zdobyła nagrodę Paroles de patients (2011) i nagrodę Pelerin du témoignage (2011). W Polsce została wyróżniona nagrodą Feniks w kategorii literackiej (2013).

W regularnym biciu jej serca słyszę: «Kochaj mnie, mamo. O nic więcej cię nie proszę. Nie potrzebuję niczego więcej». Niczego więcej, nie oczekuje ode mnie niczego więcej. Jak mogłam nie pojąć tego wcześniej? Zabiegi medyczne leczą rany, ale tylko miłość pozwala zapomnieć o bólu. Tylko dodanie drugiemu otuchy przynosi ulgę w cierpieniu. Dziękuję ci, moja mała Thais, dziękuję, że odmieniłaś moje serce. Pomogłaś mu zrozumieć, że odpowiedzią na cierpienie nie jest śmierć. I nigdy nie będzie. Odpowiedzią na cierpienie jest miłość (fragment książki).

Patroni medialni:
Przewodnik Katolicki, Moje Książki, Nowa Czytelnia.pl, Głos dla Życia Magazyn, Głos dla Życia Fundacja, Ekai.pl, Radio Merkury, Radio Emaus, Być dla innych, TV Republika, Charaktery.

52
Nowe Towar niedostępny 9788375167450 5,00
CENA DETALICZNA24,90 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

AnnaSikorska.blogspot.com

Jakiś czas temu pewna osoba powiedziała mi, że dzieci niepełnosprawne los daje kobietom potrafiącym być ot tak po prostu szczęśliwymi. Taka właśnie jest bohaterka książki: szczęśliwe dzieciństwo, szczęśliwa młodość, szczęśliwe małżeństwo, szczęśliwe macierzyństwo tylko wymagania wobec dzieci troszkę za duże. Choroba córki uświadomiła ją, że nie kochała dzieci za to, że są, ale za ich postępy. Miały one być realizacją jej marzeń o idealnym dziecku. „Oczekiwałam, że zaspokoi i zaskoczy moje macierzyńskie ambicje. Oczekiwałam, że zrealizuje projekty, które naszkicowałam, czekając na jego przyjście. Podświadomie uzależniałam swoją miłość od jego sukcesu. Zrozumiałam, że aż do teraz nie kochałam swoich dzieci za to, kim są, z ich siłami i słabościami, zaletami i ułomnościami. Kochałam je takimi jakimi chciałam, żeby były. Miłością pozbawioną hojności, wymagającą. Azylis nie czytała w wieku trzech lat. Nie będzie czytać jako siedmiolatka. I w ogóle nigdy nie będzie czytać. Ale to nie oznacza, że kocham ją mniej. Miłość jaką ją darzę, nie zależy od jej zdolności czy umiejętności”. Matka chorej dziewczynki, walcząca w myślach ze śmiercią jednej z córek uczy się kochać i doceniać ludzi takimi jakimi są: z ich ułomnościami, poczuciem humoru, nastrojami, możliwościami. Cierpienie i radość sprawiają, że tworzy dom pełen pamięci, które jest pełne sentymentu i wspomnień po zmarłej córce, ale w jej życiu nie brakuje miejsca dla żywych. Docenia każdy gest, każde słowo i chwile spędzone z dziećmi. Teoretyczne ósme urodziny Taïs stają się pretekstem do opowiedzenia historii o całej rodzinie, ich przeżyciach i więziach, dzięki którym są silniejsi. Książkę polecam wszystkim. Dla osób mających niepełnosprawne dzieci może być ona swoistym katharsis. „Wyjątkowy dzień” to lektura doskonała do osób, którzy lubią literaturę sentymentalną, z wolną akcję, poplątanymi wątkami, w której nie ważne jest to, co się dzieje, ale to, co czują bohaterowie.

WIĘCEJ

RadioZamosc.pl

Granice.pl

,,Wyjątkowy dzień" to książka, w której autorka przedstawia nam dalsze losy swojej rodziny po śmierci małej Thais - bohaterki ,,Śladów małych stóp na piasku". Śmierć zawsze jest gigantycznym ciosem dla najbliższych osoby, która odeszła. Jeśli dotyka ona zaledwie kilkuletnie dziecko poczucie straty jest tym bardziej dotkliwe i druzgocące. Anne-Dauphine Julliand na wstępie opisuje jak spędza dzień 29 lutego, który jest dniem urodzin Thais. Autorka w sposób bardzo szczery i nie stroniąc od ukazywania emocji przybliża nam jak zmieniło się oraz jak dziś wygląda życie Julliand'ów. Opowiada o swoich dzieciach - najstarszym Gaspardzie, Azalys, która również zmaga się z leukodystrofią metachromatyczną oraz najmłodszym Arthurze, który przyszedł na świat już po odejściu Thais. Powieść ta jest publikacją wyjątkową - dosyć krótką aczkolwiek ogromnie bogatą w treść. Anne mówi w niej o tym, że choć życie po stracie nigdy nie będzie już takie samo jak kiedyś może być ono pełnowartościowe pomimo przeżytej traumy i egzystowania we właściwie ciągle utrzymującej się niepewności wynikającej z choroby Azalys. Jest to historia wielkiej miłości będącej nie tylko ponad śmierć, ale także spajającej całą rodzinę, która po traumie, jaka stała się ich udziałem, krok po kroku buduje swoje życie niczym feniks odradzający się z popiołów wciąż na nowo każdego dnia. Na uwagę niewątpliwie zasługuje również fakt, iż mimo bardzo ciężkich doświadczeń rodzinę tę cechuje ogromne umiłowania życia jako otrzymanego daru, którego nie wolno zmarnować bez względu na jego długość. Idealnym według mnie podsumowaniem stanowiącym istotę tej niezwykłej publikacji są słowa ks. Jana Twardowskiego: ,,...miłość na śmierć nie umiera..."

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
2
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

www.ksiazkaznadzieja.pl

Opinia z dnia: 22.02.16r

W tej części książki mamy bardzo bogato opisane wspomnienie 29 lutego kiedy to córeczka Anne-Dauphine Julliand obchodziłaby ósme urodziny. To wyjątkowy dzień obchodzony raz na cztery lata. Nasza Bohaterka spędza ten dzień równie wyjątkowo nie rozpamiętuje bolesnych wspomnień ale wspomina tylko te dobre chwile spędzone z córeczką. Czytając tą pozycję uczymy się, że w życiu możemy szukać winnych swojego cierpienia, oskarżać Boga, mieć żal ale powinniśmy też dziękować i cieszyć się z każdego kolejnego przeżytego dnia. http://ksiazkaznadzieja.pl/2015/04/piekna-historia-o-nielatwym-szczesciu-czyli-wyjatkowy-dzien/

Recenzja była przydatna

Opinia z dnia: 08.08.16r

"Wyjątkowy dzień", jak i "Ślady małych stóp na piaski" - dwie, jakże cenne książki. Ukazują historię pewnej rodziny, którą dotknęła tragedia. Najgorsza tragedia dla rodzica - nieuleczalna choroba genetyczna własnego dziecka. Chorba, które niesie ze sobą ból, cierpienie, niemoc rodziców a w ostateczności śmierć. Mimo dramatu starają się żyć i cieszyć każdym dniem. Pokazują nam czytelnikiem, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Śmierć starszej córki. Przeszczep szpiku kostnego, a następnie codzienna walka o jak najlepszą jakość życia dla młodszej córeczki... Książki przepełnione są szczerymi emocjami. Odczuwamy ogrom miłości w tej rodzinie, wiarę i nadzieję. Wsparcie najbliższych członków rodziny, przyjaciół, personelu szpitala i nie tylko. Polecam każdemu!

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA

14,90 zł

12,90 zł

Stefan Szary CR

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

ks. Benedykt Glinkowski

KSIĄŻKA
1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję