WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Zwierzyniec

Jerzy Bralczyk

Liczba stron:
300
Wymiary:
17.5x23.5 cm
Oprawa:
twarda
Rok wydania:
2019
Wydawnictwo:
Agora
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Idealna pozycja dla wszystkich osób interesujących się zarówno przyrodą, jak i językiem polskim.

Historia oraz geneza słownictwa, a także wiele ciekawostek ze świata zwierząt, ubrane w piękną szatę literacką i graficzną.

"Zwierzyniec" jest zbiorem wielu felietonów poświęconych tematyce języka polskiego na przykładzie zwierząt. Jerzy Bralczyk przedstawia podstawy nazewnictwa oraz pochodzenia poszczególnych słów, opisując tym samym wiele zwyczajów panujących wśród polskiej fauny, a także tłumacząc przyrównanie niektórych gatunków do człowieka i jego zachowań. Dlaczego mądrale nazywane są starymi wróblami? Mądrzy ludzie zazwyczaj są sowami? Skąd wzięło się skojarzenie naiwnej osoby z dzięciołem? Kim jest rogacz?

Wiele językowych metafor i aluzji, przedstawionych w humorystyczny sposób, pozwala na przyjemne spędzenie czasu na nauce o naturze i języku polskim. Opisy wzbogacone są o piękne ilustracje zwierząt wykonane przez Zofię Różycką. Wybierz się w fascynującą podróż do korzeni języka polskiego, poznaj jego drogę ewolucji i pochodzenie określeń, których sens jest na pozór zrozumiały, ale oczywisty staje się dopiero po poznaniu jego genezy.
 

To nie jest zwykła książka o zwierzętach i przyrodzie. Tak naprawdę to tylko pretekst, by udać się w fascynującą podróż w ostępy naszego języka. Tak poznajemy jego korzenie i ewolucję. Tę książkę powinien mieć każdy, kto kocha język polski i przyrodę. Bardzo ją polecam.

Adam Wajrak

Jerzy Bralczyk jest językoznawcą i w swoich książkach porusza głównie kwestie języka polskiego. Jego pochodzenie, korzenie, związki frazeologiczne, historię oraz całą drogę, jaką przeszedł na drodze ewolucji. Swoje książki pisze w sposób zabawny i łatwy w czytaniu, zapewniając czytelnikom nie tylko długie godziny przyjemnie spędzonego czasu, ale także ogromną dawkę wiedzy.

Najbardziej znane pozycje napisane przez tego autora to "Słowo po słowie" oraz "Kiełbasa i sznurek", ale w swoim dorobku ma o wiele więcej interesujących książek, między innymi: "Pokochawszy. O miłości w języku", "1000 słów", "Mój język prywatny", "500 zdań polskich", "Mówi się. Porady językowe profesora", "Wszystko zależy od przyimka", "Świat bez słowa", "Jeść!!!", "Wymowa prawnicza", "W drogę!", "Do domu!!!", "Rozmowy przy stole" czy "Na drugie Stanisław. Nowa księga imion".

Nowe Towar dostępny 28,31
CENA DETALICZNA39,99 zł
NASZA
CENA
28,31

DOSTĘPNOŚĆ:

Średnia

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję