WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Święta ekipa. Inspiracje (nie tylko) dla młodzieży

Monika Białkowska

Liczba stron:
144
Wymiary:
135 x 205 mm
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-8065-466-2
Rok wydania:
2021
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Czyjaś świętość nas onieśmiela, czasem może nawet przeraża.
I trudno się dziwić, bo w oczach Boga jesteśmy wyjątkowi i nie mamy się stawać kopiami tych, którzy żyli przed nami. Dlatego w tej książce nie proponujemy ci wzorów do naśladowania, ale… podsuwamy przyjaciół. Znajdziesz w niej historie osób, których młodość była wypełniona miłością do Boga i ludzi. Może zechcesz z (przynajmniej) jedną z nich zapoznać się bliżej?
 
#świętaekipa #młodość #siła #indywidualność
 
 
Fragment z książki
Nie lubimy być naśladowcami. Myśl o tym, że mamy naśladować kogoś, kto umierał młodo na raka albo zginął w męczarniach, sprawia, że zaczynamy czuć lęk. Nikt z własnej woli przecież trudnego życia ani bolesnej śmierci sobie nie wybiera: możemy tylko z godnością je przyjąć, jeśli przyjdą. Nie lubimy być naśladowcami. Dziś panuje moda na indywidualizm, na każdym kroku podkreśla się wyjątkowość każdego z nas. I słusznie. Przed Bogiem też nie jesteśmy kopiami tych, którzy żyli przed nami. Jesteśmy jedyni, oryginalni, ważni i cenni – z całą naszą historią życia. Dlatego niniejsza książka to nie spis propozycji świętych do naśladowania. Nie znajdziesz tu drogowskazów w stylu: „Jeśli chcesz być święty, zrób tak i tak”. Zamiast tego spotkasz swoich rówieśników – może ciut młodszych, może trochę starszych od Ciebie – z którymi możesz się zaprzyjaźnić dzięki temu, co Kościół nazywa obcowaniem świętych. Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie: Którego z nich chciałabym/chciałbym mieć przy sobie? Który z nich jest do mnie podobny? Może któryś z nich ma coś, czego Tobie brakuje? Może Ci czymś zaimponował? Może po prostu fajnie byłoby z nim pogadać i zapytać go, co nim kierowało i dlaczego podejmował takie decyzje?
 
 
 
Spis treści
 
Wstęp
1. Albertyna Berkenbrock – Grzech nie daje szczęścia
2. Aleksja González-Barros y Gonzálezv – zawsze to, czego chce Jezus
3. Alojzy Gonzaga –  Zawalczył, gdy przyszedł czas
4. Antonietta Meo – Listy do Jezusa
5. Benigna Cardoso da Silva – „Nie” znaczy „nie”
6. Karol (Carlo) Acutis – Nie musisz być geniuszem
7. Dominik Savio – Widzę piękne rzeczy
8. Guido Schäffer
9. Imelda Lambertini – Czy można aż tak tęsknić?
10. Ivan Merz – Inna miłość
11. Karolina Kózkówna – Zawstydzająca
12. Katarzyna Tekakwitha – Wykpiona, wygrana
13. Laura Vicuna – Niebo dla mamy
14. Maria Goretti – Nie znaczy NIE
15. Natalia Tułasiewicz
16. Pier Giorgio Frasatti
17. Piotr Yu Tae-ch’ol – Mały dorosły
18. Rolando Rivi Święty albo bandyta
19. Róża z Limy – Mistyczka we własnym domu
20. Silvio Dissegna – po prostu Ewangelia
21. Stanisław Kostka – Buntownik
22. Teresa od Dzieciątka Jezus – Windą do nieba
 
 
 
Co ma w sobie ta książka?
* biografie nietuzinkowych osób – przedstawione nieschematycznie, z luzem
* życiorysy inspirujące do zmiany życia
* wskazówki (nie tylko) dla młodych
* wskazówki biliograficzne (jeśli ktoś chce bardziej zgłębić życie danego świętego/danej świętej)


O autorce
Monika Białkowska – dziennikarka „Przewodnika Katolickiego”, doktor teologii fundamentalnej i członek Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce, autorka książki Sukienka ze spadochronu. W wolnym czasie (który zdarza się zdecydowanie zbyt rzadko) miłośniczka staroci i naprawiania świata własnymi rękoma (jakaś szafa, krzesło itp.). Podróżuje w dobrym towarzystwie, nie pije kawy, nie je rosołu. Niektórzy nazywają ją nosorożcem (ten wdzięk!) albo kruszarką klerykalnego betonu. Ale lubi koty, więc nie może być tak źle…

Nowe Towar dostępny 9788380654662 17,00
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
17,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

Echo Katolickie

Czyjaś świętość nas onieśmiela, czasem może nawet przeraża. I trudno się dziwić, bo w oczach Boga jesteśmy wyjątkowi i nie mamy się stawać kopiami tych, którzy żyli przed nami. Dlatego w książce „Święta ekipa. Inspiracje (nie tylko) dla młodzieży” autorka nie proponuje wzorów do naśladowania, ale… podsuwa przyjaciół. Znajdziecie w niej historie osób, których młodość była wypełniona miłością do Boga i ludzi. Może zechcesz z (przynajmniej) jedną z nich zapoznać się bliżej? Bo choć dziś nie lubimy być naśladowcami, wszyscy mówią, że najlepiej być jedynym i wyjątkowym, warto spojrzeć na innych. Myśl o tym, że należy naśladować kogoś, kto umierał młodo na raka albo zginął w męczarniach, sprawia, że pojawia się lęk. Nikt z własnej woli przecież trudnego życia ani bolesnej śmierci sobie nie wybiera: można tylko z godnością je przyjąć, jeśli przyjdą. Nie lubimy być naśladowcami. Dziś panuje moda na indywidualizm, na każdym kroku podkreśla się wyjątkowość każdego z nas. I słusznie. Przed Bogiem też nie jesteśmy kopiami tych, którzy żyli przed nami. Jesteśmy jedyni, oryginalni, ważni i cenni - z całą naszą historią życia. Dlatego niniejsza książka to nie spis propozycji świętych do naśladowania. Spotkasz w niej swoich rówieśników - może ciut młodszych, może trochę starszych od Ciebie - z którymi możesz się zaprzyjaźnić dzięki temu, co Kościół nazywa obcowaniem świętych.

WIĘCEJ

Booknij_sie

Ta krótka acz treściwa książeczka zabierze Was w wiele miejsc, po których chodziły stopy świętych i błogosławionych. Poznacie historię młodych ludzi, którzy nie bali się oddać życia za wiarę, a umierając, uśmiechali się głęboko wierząc w życie wieczne jakie przygotował im Chrystus. Poznałam wiele nowych, nieznanych mi dotąd postaci, których historie zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. Nie zdawałam sobie sprawy ilu młodych poświęcało życie dla wiary, a teraz są oni wyniesieni na ołtarze. W książce poznacie m.in historie Dominika Savio, Jose Sancheza del Rio, Ivana Merza, , Antonietty Meo czy Piera Giorgio Frassatiego. Opowieści o nich są bardzo ciekawe, napisane łatwym, ciekawym językiem, który z pewnością spodoba się zarówno starszemu jak i młodszemu czytelnikowi. Książka stanowi również ciekawe kompendium wiedzy na temat patronów dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i poszukującej swojego patrona. Idealna jest również na miesiąc listopad kiedy to wspominamy Wszystkich Świętych oraz wszystkich zmarłych.

WIĘCEJ

Dobre recenzje

Listopad to szczególny miesiąc, którym często odwiedzamy groby naszych bliskich. Gdy widzimy, że ktoś zmarł bardzo młodo, odczuwamy głęboki żal. Przedwczesna śmierć napawa nas lękiem. W dzisiejszych czasach istnieje wiele chorób przewlekłych czy nawet dziedzicznych, że nie sposób myśleć o końcu. czytaj całość

WIĘCEJ

Dorota smakuje

Mam wam do polecenia jeszcze jedną świetną książkę, która idealnie wpisuje się jako lektura podczas Adwentu (ale oczywiście nie tylko). To zbiór krótkich żywotów świętych napisany prostym, współczesnym językiem. To święci wyjątkowi: młode dziewczyny i młodzi chłopcy, których życie wypełnione było miłością do Boga i ludzi. Warto zapoznać się z ich historiami, warto poznać ich bliżej. Mogą stać się nie tyle wzorem do naśladowania, co inspiracją i przyjacielem. My znaleźliśmy tu młodych świętych, których znaliśmy ale też takich których dzięki tej lekturze poznaliśmy. Ja jestem w trakcie poszukiwań mądrych książek do rozwoju duchowego dla nastolatków, tutaj jestem na etapie kolekcjonowania biblioteczki (bo książek w tej tematyce dla dzieci mamy sporo), myślę że ta pozycja będzie mocną pozycją w zbiorze.

WIĘCEJ

Misyjne.pl

Młodym brakuje dziś wzorów – zwłaszcza brakuje im historii innych młodych ludzi, na których mogliby patrzeć, budując swoją własną historię. Dlatego Monika Białkowska zaprasza do lektury książeczki, w której opisuje młodych ludzi, którzy mogliby być przyjaciółmi dla innych młodych ludzie. Jej bohaterowie to młodzi święci. Przedstawia ich jako tych, z którymi „może po prostu fajnie byłoby pogadać i zapytać, co nimi kierowało i dlaczego podejmowali takie decyzje”. Młodzi (i nie tylko) czytelnicy znajdą tu przeróżnych bohaterów. Niektórzy z nich już są wyniesieni przez kościół na ołtarze – jak geniusz komputerowy Carlo Acutis, tercjarz dominikański Pier Giorgio Frassati czy Karolina Kuzkówna. Inni czekają jeszcze na oficjalne ogłoszenie świętości – jak lekarz i surfer Guido Schäffer. Lapidarne życiorysy pozwalają nie znudzić się tymi postaciami – a wręcz rozbudzić ciekawość do zgłębienia ich życiorysów. Świetna publikacja – zwłaszcza dla młodych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

WIĘCEJ

Książkiweterze.pl

Drogowskaz na życie. Współczesny świat kreuje modę na indywidualizm. Tym samym podkreśla wyjątkowość każdego człowieka. To dobrze, bo każdy jest przecież inny. Nie chcemy być kopiami kogoś, ale chętnie naśladujemy ciekawe, pozytywne zachowania. Ta książka daje inspirację do czerpania wzorców z życia różnych, starszych i młodszych ludzi, którzy zostali świętymi. Może warto się z nimi zaprzyjaźnić? Wyjątkowość tej książki polega na tym, że nic nie narzuca czytelnikowi, ale w ujmujący sposób inspiruje do przemyśleń i nabywania umiejętności czerpania tego, co najlepsze z dobrych wzorców. Przedstawione historie świętych to przede wszystkim opowieści o zwyczajnym życiu. Różne drogi i przeżycia doprowadziły do tego, że stali się świętymi. Ich postawy mogą być drogowskazem na życie. Zaskoczeni? Sztuka polega na wyciągnięciu esencji z przekazu, który stoi za życiem tych znanych lub mniej znanych świętych. Bo świętość to wcale nie niezwykłość, ale przede wszystkim zwyczajność i dobro.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,90 zł

Richard R. Purtill

KSIĄŻKA

32,00 zł

12,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

35,90 zł

29,90 zł

Wacław Oszajca SJ

KSIĄŻKA

39,90 zł

33,90 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję