WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

10 przykazań bożych dla dzieci czyli Dekalog z dzieckiem

14 lutego 2022

10 przykazań bożych, inaczej Dekalog, jest zbiorem dziesięciu zasad i reguł, którymi powinny się kierować wszystkie osoby wierzące. Zgodnie z Biblią, przykazania zostały ofiarowane Mojżeszowi na Górze Synaj, pod postacią dwóch kamiennych tablic. Jak przybliżyć to zagadnienie dzieciom? Z pomocą przychodzą książki dla najmłodszych, takie jak między innymi „Dekalog z dzieckiem”.


Dekalog z dzieckiem" — co to za książka religijna dla dzieci? Została ona napisana przez Piotra Krzyżewskiego. Jest on autorem wielu książeczek dla dzieci i młodzieży, takich jak „Wieczerza z Panem Jezusem” czy „Usiądź do stołu z Jezusem”. Na stałe współpracuje z Wydawnictwem Świętego Wojciecha. Dekalog dla dzieci to znakomita propozycja dla wszystkich rodziców, którzy zastanawiają się, czy tematy takie jak pożądanie lub cudzołóstwo nadają się do rozmów z małym dzieckiem. Dekalog dla młodzieży prowadzi przez kolejne przykazania, pokaże, w jaki sposób omawiać je wraz z najmłodszymi i wskaże, że w tej materii najważniejsze są nie słowa, lecz czyny. Z książki dziesięć przykazań dla dzieci wiele mogą nauczyć się zarówno dorośli, jak i ich pociechy. Jej autor wyjaśnia, czego dotyczy 10 przykazań bożych omówienie i patrzy na nie z dwóch perspektyw: osób dojrzałych oraz maluchów. Podkreśla on również, że to właśnie wrażliwość dziecka jest odpowiednia, by pojąć tajemnice dekalogu. Jezus Chrystus powiedział bowiem, że musimy stać się jak dzieci, by móc wejść do królestwa niebieskiego. 10 przykazań dla dzieci jest syntezą dwóch światów: dorosłej wiary i wiedzy oraz ufności i wrażliwości dziecka.
 
Szukając pozycji dla najmłodszych na temat 10 przykazań bożych z wyjaśnieniem, warto sięgnąć również po książkę „Dekalog z dzieckiem. Poradnik dla rodziców". Pomaga ona porozmawiać z pociechami o najważniejszych wartościach. Dzięki niej, maluch z łatwością przyswoi sobie 10 przykazań dla dzieci i dobrze je zrozumie. Zadanie to ułatwiają kolorowe, przykuwające wzrok obrazki, cytaty z biblii, pytania pomocnicze oraz wyjaśnienia 10 przykazań bożych dla dzieci. Książeczka wspomaga rodziców w wychowywaniu religijnym dziecka, a w szczególności w przygotowaniach do Pierwszej Komunii Świętej.
 
W bogatej ofercie katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech można znaleźć nie tylko książki na temat 10 przykazań bożych dla dzieci. Dostępny jest tutaj także szereg pozycji odnośnie dekalogu dedykowanych osobom dorosłym. Jedną z nich jest „Dekalog na Rok Jubileuszowy" autorstwa abp Stanisława Gądeckiego i abp Marka Jędraszewskiego. Książka zawiera 10 homilii wygłoszonych w poznańskiej katedrze przez wymienionych powyżej arcybiskupów. Każde z rozważań jest poświęcone jednemu przykazaniu Bożemu w odniesieniu zarówno do umocowania w Piśmie Świętym, jak i interpretacji zawartej w Katechizmie Kościoła katolickiego. Autorzy odwołują się tu również między innymi do nauczania świętego Jana Pawła II.
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję