WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Biblia Poznańska — co wyróżnia to wydanie Pisma Świętego?

6 sierpnia 2019

Biblia Poznańska to współczesny przekład Pisma Świętego zrealizowany z inicjatywy księdza profesora Aleksego Klawka. Jakie są jej główne cechy charakterystyczne?

 

Czym charakteryzuje się Biblia Poznańska?

 
Biblia Poznańska charakteryzuje się dużą wiernością w stosunku do oryginału. Jej tłumacze są zdania, że traktować można ją jako wydanie źródłowe (odnosi się to głównie do ksiąg Starego Testamentu). Analizując Biblię Poznańską, wyraźnie da się zauważyć, że w wielu miejscach zdecydowano się odejść od tradycyjnych polskich przekładów. Z drugiej strony, równie często spotkać można się tu z rozmaitymi archaizmami. Układ graficzny Biblii Poznańskiej jest współczesny. Podobnie jak ma to miejsce w literaturze pięknej, wypowiedzi bohaterów oddzielone są od reszty narracji przy pomocy akapitów oraz myślników. Sprawia to, że tekst jest bardziej czytelny i przejrzysty. Spośród wszystkich dostępnych przekładów Biblii, Biblia Poznańska charakteryzuje się największą ilością komentarzy oraz przypisów. Są one różne w każdym wydaniu, jako że zależą od osoby redaktora. Mogą mieć one charakter zarówno teologiczny, jak i historyczny czy filologicznych. Żadne z wydań Biblii Poznańskiej nie zawiera odnośników biblijnych do podobnych wersetów.
 

Opinie na temat Biblii Poznańskiej

 
Biblia Poznańska nierzadko spotyka się z krytyką. Często zarzuca się jej fakt, iż jest ona nierówna i ma tendencję do przeinterpretowywania. Niektórzy bibliści są również zdania, iż niektóre stosowane tam modernizacje są zbyt powierzchowne i mało zrozumiałe.
 
Co czytać — Biblię Poznańską czy tysiąclecia? Jest to kwestia w pełni indywidualna. Wiele osób chętnie sięgnie po Biblię Poznańską ze względu na jej czytelny przekład oraz zawarte w niej komentarze ułatwiające zrozumienie poszczególnych fragmentów. Najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w kilka różnych przekładów Biblii tak, aby mieć dostęp do każdej z nich.
 
 

Biblia Poznańska z komentarzami z naszej księgarni

 
W księgarni internetowej Święty Wojciech zaopatrzyć można się w Biblię Poznańską w formacie B5, w okolicznościowej obwolucie i nowej szacie graficznej. Na uwagę zasługują tutaj praktyczne przypisy, zrozumiały język oraz komentarze. W naszym asortymencie dostępne są również inne wydania Pisma Świętego, między innymi dla dzieci czy z okazji chrztu, Pierwszej Komunii Świętej czy bierzmowania.
 
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję