WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Godzina łaski — czym jest i jak się wtedy modlić?

24 maja 2022

Nabożeństwo zwane Godziną Łaski przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które jest obchodzone 8 grudnia od godziny 12:00 do 13:00. Upamiętnia ono objawienia matki Bożej Róży Duchownej, jakie miały miejsce w 1947 roku we włoskim miasteczku Montichiari.


Czym jest godzina łaski?

 
Godzina łaski co to takiego? Historia tego nabożeństwa sięga 1947 roku, kiedy to Matka Boża wielokrotnie objawiła się Pierinie Gilli — pielęgniarce ze szpitala w szpitala w Montichiari. Najbardziej pamiętne objawienie miało miejsce 8 grudnia. Maryja wypowiedziała wówczas następujące słowa:
 
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.
Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.”
 
Prosiła ona, by ustanowić nowe nabożeństwo w całym Kościele.
 
Objawienia z Montichiari przez wiele lat nie były zatwierdzone przez Kościół katolicki, mimo tego, że potwierdziły je zarówno cuda uzdrowień, jak i zjawiska świetlne oraz słoneczne oglądane wielokrotnie we włoskim mieście. Dopiero 15 sierpnia 2000 roku, biskup Giulio Sanguinetti uznał kult Matki Bożej Róży Duchownej. Wysłał on również list do stowarzyszeń zajmujących się miejscami kultu w Fontanelle, informując je o mianowaniu kapłana, który będzie się zajmował sprawą kultu. Mowa tu o dyrektorze diecezjalnego wydziału do spraw liturgii — Pierino Bosello. Chwilę później powstało nowe stowarzyszenie — Róża Duchowna - Fontanelle, które ma na celu szerzenie pobożności do Matki Bożej.
 
 

Jak się wtedy modlić?

 
Jak odprawiać godzinę łaski? Maryja zachęca wiernych, aby 8 grudnia o godzinie 12:00 udali się oni do kościoła w celu odmówienia modlitwy. Jeżeli jednak nie jest to możliwe, o łaski można prosić w miejscu, w którym aktualnie się przebywa — czy to w domu, czy w pracy lub w podróży. Jak się modlić w godzinę łaski? Wybrać można tu dowolną, najbliższą sercu formę modlitwy. Do tego celu można wykorzystać zarówno Pismo Święte (inna jego nazwa to Biblia), jak i modlitewniki, biografie świętych czy różaniec. W odprawianiu wspomnianej modlitwy pomocna okazać może się również liturgia godzin skrócona, czyli codzienna modlitwa Ludu Bożego zawierająca wszystkie niezbędne teksty liturgiczne w skondensowanej formie. Najważniejsze jest to, by Niebu powierzać zarówno intencje swoje i swojej rodziny, jak i pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników.
 
Aby godnie przeżyć godzinę łaski, modlitwę warto rozpocząć od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która to obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników. Należy modlić się tu w szczególności za kapłanów, również tych którzy zdecydowali się porzucić Kościół. Dodatkowo, powinno się zachęcać do tego nabożeństwa inne osoby, dzieląc się tą informacją i przesłaniem Matki Boskiej.
 
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję