WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Książki na Wielki Post — nasze propozycje!

23 kwietnia 2020

Jak najlepiej przygotować się do świąt Wielkanocnych? Pomogą w tym różnego rodzaju książki na Wielki Post dostępne w naszej księgarni katolickiej Święty Wojciech. Oto kilka najciekawszych propozycji.

 
Mianem Wielkiego Postu określa się okres liturgiczny służący przygotowaniu do przeżycia świąt Wielkiej Nocy. To czas nawrócenia i pokuty. Rozpoczyna się on w Środę Popielcową i kończy w Wielki Czwartek przed wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej. Wielki post trwa 40 dni, co ma na celu upamiętnienie 40 — dniowego postu Jezusa Chrystusa na pustyni.
 
Podczas Wielkiego Postu zaleca się wiernym udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (odprawiane są one w piątki) oraz Gorzkich Żalach (odbywają się one w niedziele), częstszą modlitwę (tak indywidualną, jak i wspólnotową), udział w rekolekcjach parafialnych, przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania, zaangażowanie się w pomoc bliźnim oraz większą wstrzemięźliwość w jedzeniu i piciu. W czasie Wielkiego Postu katolicy nie powinni brać udział w hucznych zabawach.
 
Od 5 niedzieli Wielkiego Postu w kościołach w naszym kraju zakrywane są krzyże (aż do zakończenia liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek) oraz obrazy (do momentu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej). 6 niedziela Wielkiego Postu, która nazywana jest Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, ma na celu upamiętnienie wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu wierni przynoszą do kościoła palmy wielkanocne, które są święcone przez kapłana podczas mszy.
 
Jak wygląda Wielki Post w liturgii? Aklamacja „Alleluja” zastępowana jest „Chwała Tobie, Królu wieków” lub „Chwała Tobie, Słowo Boże.” Dodatkowo, nie jest wykonywany hymn „Chwała na wysokości Bogu.” W tym okresie kapłani noszą fioletowe szaty liturgiczne (fiolet w Kościele katolickim jest uznawany za barwę pokutną).
 
 

H2: „40 dni z Bogiem 2020”

 
40 dni z Bogiem" to praktyczna pomoc duszpasterska na Wielki Post. Opracowana została ona z myślą o osobach dorosłych. Na każdy dzień przygotowano fragment Słowa Bożego, modlitwę oraz wielkopostną radę. Dodatkowo, znaleźć można tutaj również wyjaśnienia znaków Wielkiego Postu oraz nawiązania do świętego Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Książka ta stanowić może znakomite wsparcie w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu. Ma ona krótką, zwięzłą formę.
 
 

H2: „40 dni walki duchowej” ks. Piotr Glas

 
Kolejna godna polecenia książka na Wielki Post to „40 dni walki duchowej" autorstwa Piotra Glasa. To doskonała lektura na czas przygotowań do Wielkanocy. Pełna jest ona rozważań związanych z walką duchową, którą staczamy każdego dnia. W tych wyjątkowych rekolekcjach na Wielki Post ksiądz Glas wzywa nas, by odrzucić przywiązanie do złych skłonności i wypowiedzieć walkę z grzechem, który może zniszczyć przyjaźń z Bogiem. Książka ta odpowiada na pytania, takie jak: „Co zrobić, by nie stracić łaski otrzymanej od ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa?”, „Jak unikać zniewolenia i pokus?” czy „Jak troszczyć się o zbawienie swoje i bliskich?”.
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję