WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Modlitewniki dla dorosłych

23 kwietnia 2020

Mianem modlitewnika określa się książeczkę do nabożeństwa wykorzystywaną między innymi podczas niedzielnych nabożeństw. Zawiera ona szereg modlitw, pieśni oraz psalmów. Co jeszcze warto wiedzieć na temat książeczek modlitewników dla dorosłych?

 
Pierwsze modlitewniki pojawiły się w naszym kraju około XI — XII wieku. Tworzone były one ręcznie, a znajdujące się w nich modlitwy — spisywane w języku staropolskim. Do dziś zachowało się kilka modlitewników z XV wieku. Są to między innymi: „Godzinki Wacława”, „Modlitewnik Nawojki”, „Modlitewnik siostry Konstancji” czy „Książeczka do spowiedzi królewny Jadwigi.” Pierwszym polskim drukowanym modlitewnikiem był „Raj duszny Biernata z Lublina”, który opublikowany został w 1513 roku w Krakowie.
 
Po modlitewnik sięgnąć można nie tylko w czasie mszy świętej. Równie dobrze sprawdza się on podczas samodzielnej modlitwy w domowym zaciszu. Jako że przeważnie taka książeczka posiada kompaktowe rozmiary, zabrać można ją ze sobą na weekendowy wyjazd za miasto czy urlop. Poza modlitewnikami dla dorosłych, do czynienia możemy mieć również z wydawnictwami tego typu dedykowanymi dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Na sklepowych półkach spotkać można się także z modlitewnikami na chrzest. To bardzo dobry pomysł na uniwersalny, ponadczasowy pomysł na prezent. Modlitewniki dostępne są nie tylko w wersji papierowej. Dostępna jest również ich wersja elektroniczna, z której korzystać można na smartfonie, tablecie czy specjalnym czytniku.
 
Jakie są godne polecenia modlitewniki dla dorosłych oferowane przez naszą katolicką księgarnię internetową Święty Wojciech?
 
Pierwsza propozycja to książeczka modlitewnik dla dorosłych pod tytułem „Modlitewnik codzienny." Zawiera on modlitwy codzienne oraz okolicznościowe, mały katechizm, pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego i uroczystości, rozważania różańcowe i drogi krzyżowej oraz pomocne wskazówki ułatwiające przygotowanie do sakramentów. Do zalet tego dobrego modlitewnika dla dorosłych zaliczyć można niewielką objętość, poręczny format, przejrzysty układ oraz dużą czcionkę. Sprawia to, że książkę tę można mieć zawsze przy sobie i z powodzeniem korzystać mogą z niej również osoby starsze mające problemy ze wzrokiem. Modlitewnik dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych: granatowej, bordowej oraz mozaikowej. Estetyczny wygląd czyni z niego znakomity pomysł na prezent dla katolika.
 
Kolejny warty uwagi modlitewnik to „Panie Ty wiesz. Modlitewnik dla dorosłych." Zawiera on kilkaset modlitw i pieśni ułożonych w przejrzyste działy, mały katechizm oraz praktyczne informacje na temat poszczególnych świąt, sakramentów i postów. Modlitewnik dla dorosłych posiada poręczny format, co sprawia, że z łatwością zmieści się w każdej torebce czy plecaku. Duża, czytelna książka pozwala natomiast skupić się na modlitwie. Wydanie to posiada estetyczną, twardą oprawę w kolorze bordowym ze złotą czcionką. Modlitewnik dostępny jest także w wersji granatowej.
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję